Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

10 būdų kaip suerzinti norvegus

angry-696x364

Norvegus suerzinti galima pačiais įvairiausiais būdais. Kartais užtenka neapgalvoto ar netaktiško klausimo. Pateikiame dešimt dažniausių klaidų ir kurioziškų situacijų, kurios norvegus išmuša iš vėžių ir gali suerzinti ne juokais.

1. Sakykite, kad norvegai, švedai ir danai yra vienodi

Nepaisant panašumų, būdingų norvegams, danams ir švedams, jie gyvena skirtingose šalyse, turinčiose skirtingas kalbas, kultūras ir pasaulėžiūrą. Kartais prie šių šalių paminima ir Suomija, tačiau oficialiai ji nėra priskiriama Skandinavijos šalims.

2. Atvykę į svečius nenusiaukite batų

Skandinavai mėgsta švarą, išskyrus tuos atvejus, kai vyksta vakarėlis, tačiau net ir tokiu atveju vertėtų pasiteirauti, ar galima avėti batus namuose, ar geriau juos nusiauti koridoriuje ir palikti prie durų.

3. Kalbėkite apie kavos daromą žalą

Norvegai geria ypač daug stiprios ir filtruotos kavos. Jie netgi tvirtina, kad išgeriamos kavos kiekiu pralenkia italus, prancūzus ir visą likusį pasaulį. Norvegai nesupranta, kaip gali užtekti vieno puodelio kavos per dieną, nes, pasak jų, kava padeda jų kraujui tekėti venomis „trankios muzikos ritmu“, tad budrūs ir aktyvūs jie išlieka nuo ryto iki vėlyvo vakaro.

4. Pasakykite, kad šokoladukas „KitKat“ yra geresnis nei norvegiškasis „KvikkLunsj“

Norvegai įsitikinę, kad „Kvikklunsj“ visiškai skiriasi nuo šokoladukų „KitKat“, todėl jų lyginti negalima, juolab tvirtinti, kad „KitKat“ šokoladukai yra skanesni. Tokia diskusija norvegus neabejotinai suerzins.

polar_bear

5. Pasiteiraukite, ar Osle yra poliarinių meškų

Nors šis klausimas skamba komiškai, tačiau skandinavams jis vis dar yra užduodamas. Norvegai kartais juokauja, kad poliarines meškas laiko namuose nelyginant naminius gyvūnėlius, kurie puikiai sutaria su jų turimais pingvinais.

6. Suplanuokite konferencinį skambutį 11 val. ryte (per pietų pertrauką)

Norvegai įprastai pietauja nuo 11 val. ryto iki vidurdienio. Be to, bent du kartus per dieną jie daro kavos pertraukėles, skirtas išgerti kavos ir suvalgyti pyragėlį. Jei įmanoma, patariama norvegams netrukdyti atsikvėpti ir pasimėgauti pertraukėlėmis nuo darbo.

7. Pasiteiraukite „kaip sekasi?“ ir nelaukite atsakymo.

Norvegai linkę papasakoti apie savo savijautą ar skaudantį kelį, jeigu jų to teiraujamasi. Todėl jei neturite laiko jų išklausyti, tiesiog šio klausimo neužduokite – norvegai nesupyks.

8. Vėluokite.

Norvegai negali pakęsti vėlavimo, todėl norint jų nesuerzinti, patariama gerbti visų susitikime dalyvaujančių asmenų laiką ir kiekvieną kartą atvykti sutartu laiku.

9. Jums šalta? Bet jūs juk iš šiaurės!

Norvegams kaip ir visiems skandinavams taip pat būna šalta, nes specialaus atsparumo šalčiui jie neturi. Kita vertus, norvegai sugeba puikiai pasirūpinti šilta apranga, tinkama bet kokiam orui.

10. Pasiteiraukite, ar norvegai valgo žuvį nuolat

Pasiteiraukite, ar norvegai valgo žuvį per pusryčius, pietus ir vakarienę. Tai juos neabejotinai suerzins, nes žuvį jie dažniausiai valgo tik per pietus.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>