Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

10 dalykų, kuriuos verta pamatyti ir aplankyti Bergene

2015- 10- 07

bergen

1. „Fløien“ kalnas

Bergene esantis funikulierius – tai vienintelis tokio tipo keltuvas Skandinavijoje. Sakoma, kad jeigu nenuvykote į Fløibanen, reiškia, kad nematėte Bergeno. Funikulierius užkelia į kalno viršūnę per 10 minučių ir čia atsiveria nuostabi fiordų panorama, kuri pakeri daugelį turistų ypač per saulėlydį. Kalno viršūnėje yra suvenyrų parduotuvėlių, kavinių, restoranų ir vaikščiojimo takų, leidžiančių tyrinėti Norvegijos gamtą.

2. Žuvų turgus

Žuvų turgus yra Bergeno skiriamasis ženklas, nes žvejyba labai svarbi šiame krašte. Daugiau nei prieš metus šis žuvų turgus vykdavo po atviru dangumi, tačiau dabar žuvų prekeiviai jau yra įsikūrę specialiame turgaus pastate, esančiame uoste. Pirkėjus čia stebina šviežios žuvies įvairovė bei galimybė padegustuoti laimikių, neįsipareigojant jų pirkti. Įdomu tai, kad žuvų pardavėjai su pirkėjais stengiasi susikalbėti pačiomis įvairiausiomis kalbomis. Čia apsilankiusiuosius džiugina puiki atmosfera ir gera nuotaika.

3. Senamiestis

Bergeno senamiestis savo siauromis gatvelėmis, grįstu grindiniu, baltais namukais ir piešiniais ant sienų sužavi ne vieną lankytoją. Čia taip pat galima apsilankyti nacionaliniame teatre, kur galima pasigrožėti Brodvėjaus stiliaus miuziklais.

4. Pasaulinis paveldas – Bryggenas

Brygennas (norvegų kalboje reiškiantis prieplauką) – tai pirkliams priklausiusių komercinių pastatų juosta, nusitęsusi rytinėje fiordų pusėje. Nuo 1979-ųjų Brygennas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Šiandien čia apstu muziejų, parduotuvių, restoranų ir barų.

5.  „Flåmsbana” geležinkelis

Istorinis „Flåm” geležinkelis driekiasi  20 km. per kalnus link Aurlandsfiordo. Pasivažinėjimas šiuo geležinkeliu leidžia mėgautis įspūdingais panoraminiais vaizdais ir užburiančiu Norvegijos fiordų kraštovaizdžiu. Tai viena stačiausiai esančių geležinkelio linijų pasaulyje. Kelionė traukiniu apima važiavimą pro dvidešimt tunelių, o valandos trukmės maršrutas driekiasi nuo jūros lygio iki 863 metrų virš jūros lygio. 2014-aisiais „Lonely Planet“ pasivažinėjimą šiuo traukiniu nominavo kaip įspūdingiausią pasivažinėjimą traukiniu visame pasaulyje.

6. Uostas

Bergeno uostas taip pat yra įtrauktas į pasaulinio paveldo sąrašą, būtent čia buvo pastatyti pirmieji miesto pastatai. Modernus uostas užtikrina profesionalų ir greitą laivų aptarnavimą, be to, čia yra pagrindinis uostas kruiziniams laivams. Kasmet čia atplaukia  apie 330 kruizinių laivų, atplukdančių apie 450 000 keleivių.

7. Ulriken kalnas

Bergenas yra apsuptas kalvų ir kalnų, iš kurių aukščiausias – Ulriken kalnas, iškilęs 643 metrų virš jūros lygio. Užkilti čia galima funikulieriaus keltuvu arba įvairiais pėsčiųjų takais. Užkopus į viršukalnę atsiveria visas miesto vaizdas, be to, galima grožėtis fiordais.

8. Muziejai

Brygeno muziejuje galima apžiūrėti archeologines iškasenas, kurių amžius siekia nuo 1855-ųjų iki 1972-ųjų metų. Čia taip pat galima išvysti seniausio Bergeno pastato, pastatyto dvyliktajame amžiuje, pamatus, taip pat europietišką keramiką ir runas. Bergeno meno muziejus turi didžiausią meno kolekciją visoje Skandinavijoje.

bergeno akvariumas

9. Bergeno akvariumas

1960-aisiais įrengtas Bergeno akvariumo pastatas turi 60 akvariumų, kuriuose galima išvysti didžiausią Šiaurės jūros fauną visoje Europoje. Jūrų vėplius ir pingvinus čia galima apžiūrėti didžiuliuose lauke esančiuose baseinuose. Čia taip pat yra kino teatras, kuriame rodomi 3D filmai apie Bergeną ir Norvegijos pakrantę.

10. Fantofto bažnyčia

Fantofto bažnyčia buvo pastatyta dvyliktajame amžiuje, apie 1170-uosius metus. Iš pradžių bažnyčia stovėjo Fortūnos miestelyje, Sognės ir Fjurdanės apskrityje. Viduramžiais bažnyčios nava buvo pailginta trimis metrais, o XVII a. jos viršūnėje įrengta varpinė. 1883 m. bažnyčią išrinko ir vėl surinko Fantofte, kur ją nupirko Fredrikas Georgas Gadė (1830−1905). Prieš surenkant bažnyčią, jai bandyta suteikti pirminę jos išorę. Kaip pavyzdžiu buvo pasirinkta Borgundo bažnyčia. 1992 m. birželio 6 d. bažnyčia padegta iš antikrikščioniškų paskatų. Ji visiškai sudegė. Padegimu apkaltintas atlikėjas Vargas Vikernesas, tačiau pakankamai įrodymų tam nerasta. 1994 m. pagal išlikusias bažnyčios nuotraukas Fantofto bažnyčia buvo atstatyta. Norvegijoje tokio tipo medinių bažnyčių tėra likę vos apie 25-ias, o visoje šiaurės Europoje jų suskaičiuojama apie 5-6.

Gal turite savo pasiūlymų, ką aplankyti Bergene? Parašykite komentaruose.

 

norvegu24

1 Komentaras. Palikti komentarą

Geras sąrašas visiems kurie ruošiasi į Norvegiją, Bergeną. Reikėtų dar pridėti fjordus, ir kokią lankytiną jų vietą ir būtų visi žymiausi objektai ką būtinai reikia aplankyti. Dabar labai atpigę skrydžių bilietai, tai reikia tik pasižiūrėti nebrangios nakvynės. Čia svarbiausia, nes pragyvenimas Norvegijoje yra labai brangus. Maistas, nakvynė bus didžiausios išlaidos tokioje kelionėje. Gal todėl ir skrydžių kainos tokios žemos.

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>