Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

10 dalykų, kuriuos verta pamatyti ir aplankyti Osle

garsi-labai-skulptura

Labiausiai lankytinos vietos Osle apima „Vigelandsparken“ skulptūrų parką, operos ir baleto rūmus, „Holmenkollen“ slidinėjimo platforma, vikingų laivo muziejų ir kitus dėmesio vertus objektus.

1. „Vigelandsparken“ skulptūrų parkas

Skulptūrų parke, besidriekiančiame 80-ies akrų plote Vakarų Osle, yra 212 skulptūrų, kurias sukūrė Gustavas Vigelandas. Kiekvienais metais daugiau nei milijonas vietinių norvegų ir turistų apsilanko parke, veikiančiame visą parą. Viena garsiausių čia eksponuojamų skulptūrų vadinama „Monolitu“. Tai yra 14 metrų aukščio skulptūra, kurią sudaro 121 žmogaus figūra.

2. Operos ir baleto teatras

Operos ir baleto pastatas, kurio statyboje panaudotas marmuras ir stiklas, pasižymi novatoriška architektūra, be to, čia rengiami baleto pasirodymai yra garsūs visame pasaulyje. Pastatyti šį operos pastatą užtruko net penkerius metus. Tai didžiausias kultūros pastatas Norvegijoje nuo Nidaros katedros pastatymo keturioliktajame amžiuje. Saulės baterijų, įrengtų ant šio pastato stogo, yra daugiau nei ant bet kurio kito pastato. Pastate yra trys scenos ir 1100 kabinetų. Pagrindinė auditorija yra technologiškai pažangiausia visame pasaulyje, čia yra puikios sąlygos scenografijai ir fantastiška akustika.

3. „Holmenkollen“ slidinėjimo platforma

Žymioji „Holmenkollen“ slidinėjimo platforma neseniai buvo atstatyta. Čia įrengtas seniausias pasaulyje slidinėjimo muziejus ir panoraminės apžvalgos aikštelė. Tai yra moderniausia slidinėjimo platforma visame pasaulyje bei pirmoji slidinėjimo platforma, sukurta dizainerio. Naktį ji yra apšviesta ir lengvai pastebima iš toli. Slidinėjimo platformos aukštis yra 60 metrų, be to, jos gamyboje panaudota 100 tonų plieno – tai yra vienintelė plieninė slidinėjimo platforma visame pasaulyje. Ši slidinėjimo platforma yra specialiai pritaikyta sportininkams. Čia įrengta apsauga nuo vėjo, pagerinta sniego priežiūros įranga, įrengtos nepriekaištingos šviesos ir garso sistemos. Slidinėjimo muziejuje pristatoma slidinėjimo istorija, apžvelgianti 4 000 metų istorinį laikotarpį bei šiaurės poliaus tyrinėtojų norvegų Fridtjof Nansen ir Roald Amundsen ekspedicijas. „Holmenkollen“ slidinėjimo platforma atvira visus metus.

4. „Akershus“ tvirtovė

Ši tryliktajame amžiuje pastatyta tvirtovė yra viena seniausių Norvegijos kultūrinio paveldo objektų, esančių miesto centre. Ji laikoma Norvegijos nacionaliniu simboliu, nes karaliai čia priimdavo svarbius sprendimus.

5. Vikingų laivo muziejus

Geriausiai pasaulyje išlaikyti vikingų laivai, pastatyti devintajame amžiuje, yra eksponuojami vikingų laivo muziejuje Bygdøy pusiasalyje. Šiame muziejuje taip pat galima apžiūrėti vikingų naudotus įrankius, roges, vežimus ir medžio raižinius.

6. Nacionalinė galerija

Nacionalinėje galerijoje eksponuojama didžiausia Norvegijos piešinių ir skulptūrų kolekcija. Dauguma čia eksponuojamų meno kūrinių yra sukurti iki 1950-ųjų, o daugiausiai dėmesio čia susilaukia Edvardo Muncho tapybos darbai „Šauksmas“ (angl. „The Scream“) ir „Madonna“ bei Cézanne ir Manet tapybos darbai.

7. Nacionalinis istorijos muziejus

Rytinėje Oslo dalyje esančiame istorijos muziejuje taip pat yra įsikūrę zoologijos, geologijos ir botanikos muziejai. Botanikos sode auga 7 500 augalų rūšių iš viso pasaulio.

8. „TusenFryd“ nuotykių parkas

„TusenFryd“ nuotykių parkas yra didžiausias Norvegijoje. Čia yra daugiau nei 30 karuselių, apimančių linksmuosius kalnelius ir vandens parko pramogas. „Thunder Coaster“ linksmieji kalneliai, kurių greitis siekia 100 km per valandą, patenka į Europos geriausių linksmųjų kalnelių penketuką.

9. „Fram“ muziejus

Čia eksponuojamas žymiausias pasaulyje poliarinis laivas „Fram“. Lankytojams leidžiama įlįsti į laivo vidų ir apžiūrėti, kaip Norvegijos ekspedicija, tyrinėjanti šiaurės ašigalį, gyveno šalčiausioje Žemės vietoje prieš šimtą metų.

10. Norvegijos etnologijos muziejus

Tai vienas seniausių ir didžiausių muziejų, esančių po atviru dangumi. Muziejus yra atviras visus metus, jame eksponuojami 155 istorinių pastatų iš visos Norvegijos, siekiančių net 1250-uosius metus prieš Kristaus erą.

Tikimės, juo ruošiatės į Norvegiją ir tiksliai žinote, ką aplankyti Osle.

norvegu24 

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>