Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

10 dalykų, kuriuos verta pamatyti ir aplankyti Stavangeryje

2015- 10- 11

stavangeris1200x628

Įsikūręs pietvakarių Norvegijos pakrantėje, Stavangeris yra ketvirtas pagal dydį šalies miestas. Be to, tai yra viena seniausių bendruomenių Norvegijoje, kurios istorija siekia iki dvyliktojo amžiaus.  Ištisus šimtmečius Stavangeris buvo judrus prekybos centras bei populiari poilsio zona, galinti pasigirti netoliese tyvuliuojančiais ežerais ir švelniu jūriniu klimatu. Šis miestas taip pat yra itin gyvybingas kultūros centras, kur vyksta tokie populiarūs renginiai, kaip „MaiJazz“ festivalis kiekvieną gegužę ir tarptautinis kamerinės muzikos festivalis rugpjūtį.

1. Prekestulenas („sakyklos uola“)

Neabejotinai labiausiai turistų lankomas Stavangerio fiordo  objektas yra Prekestulenas, plokščiaviršūnė uola, iškilusi 597 metrų virš vandens. Vykstant iš Stavangerio, ją galima pasiekti keliais ir keltu, be to, norint apžiūrėti šią uolą, prireiks dviejų valandų trukmės žygio. Silpnos širdies žmonėms čia lankytis nepatariama, tačiau nebijantiesiems kvapą užgniaužiančių vaizdų ši kelionės dalis ilgai įsirėš į atmintį.

2. Stavangerio katedra

Miesto centre esančią Stavangerio katedrą dvyliktajame amžiuje pastatė anglas Reginald iš Vusterio (vėliau žinomas kaip vyskupas Reinaldas). Tuo metu tai buvo trijų navų romaninio stiliaus bazilika. 1272-aisiais kilus gaisrui ir sudegus katedrai, bažnyčios ansamblis buvo atstatytas, tačiau šįkart – jau gotikos stiliaus. Visa bažnyčia buvo renovuota devynioliktajame amžiuje. Dabar katedroje galima pasigrožėti baroko stiliaus sakykla, akmenine gotikos laikotarpio krikštykla ir vitražu, vaizduojančiu Naujojo Testamento scenas.

3. „Kongsgård“

Verta aplankyti „Kongsgård“ – buvusių vyskupo rūmų dalį. Šiaurinėje Breiavatn – mažo ežero, esančio miesto centre, –  pakrantėje, dabar įsikūrusi „Kongsgård Skole“ – patraukli gimnazija, pastatyta ant rūmų pamatų.

4. Turgaus aikštė

Į šiaurės vakarus nuo Stavangerio katedros, išsiplėtusi iki uosto puikuojasi turgaus aikštė, –  tai nuolat šurmuliuojanti vieta, kur galima praleisti šiek tiek laiko apsipirkinėjant ir geriau susipažįstant su vietine kultūra. Turguje prekiaujama po atviru dangumi ant prekystalių, todėl čia itin gera apsilankyti saulėtomis dienomis.

5. „Valbergtårn“

Įsikūręs Holmen pusiasalyje, seniausioje miesto dalyje, Valbergtårn yra stebėjimo bokštas, pastatytas 1853-aisiais ant aukščiausio taško mieste. Čia atsiveria puikūs vaizdai.

stavangeris2-1200x628

6. Senasis Stavangeris

Vieną iš gražiausių Stavangerio vietų vietiniai nurodo kaip „Gamle Stavanger“, pažodžiui tai senasis Stavangeris. Šią istorinę sritį sudaro nuostabūs seni namai, įsikūrę greta vingiuotų akmenimis grįstų gatvelių. Be to, čia yra didžiausia išlikusi medinių namų gyvenvietė, esanti šiaurinėje Europoje. Verta pasivaikščioti šiomis gatvelėmis ir patyrinėti galerijas bei muziejus. Du iš geriausių muziejų čia yra jūrų muziejus su savo unikalia ekspozicija, apžvelgiančia mieste vykdytos jūrininkystės praeitį, bei Norvegijos žuvų konservavimo muziejus, leidžiantis pažvelgti į  šaliai vis dar svarbios žvejybos pramonės istoriją.

7. Archeologijos muziejus

Apsilankymas Norvegijoje nebus užbaigtas,  jei nieko nesužinosite apie vikingus. Archeologijos muziejus Stavangeryje yra puiki vieta gauti visą informaciją apie vikingus,  apžiūrint jų laivų replikas, drabužius bei istorinius ginklus.

8. Stavangerio meno muziejus

Stavangerio meno muziejus, įsikūręs gražiame parke ir apsuptas Mosvannet ežero, esančio vos už dviejų mylių nuo miesto centro, gali didžiuotis viena geriausių kolekcijų Norvegijoje. Ypač įdomi yra unikali Lars Hertervig (1830-1902) paveikslų kolekcija, lankytojus pavergianti romantiškais ir labai asmeniškais peizažais.

9. „Ledaal“ dvaras

1799-aisiais pastatytas kaip vasaros rezidencija Kielland šeimai „Ledaal“ dvaras yra puikiai išsilaikęs pavyzdys, iliustruojantis, kaip Norvegijos elitas gyveno devynioliktojo amžiaus pradžioje. Prašmatniai įrengtas dvaras yra ne tik karališkoji rezidencija, bet ir muziejus, o visas šio dvaro turtas priklauso valstybei.

10. Lėktuvų muziejus „Flyhistorisk Museum Sola“

Lėktuvų muziejuje galima išvysti visiškai atkurtus orlaivius, naudotus Sola karinėje bazėje ir Stavangerio oro uoste, taip pat orlaivių dalis, išlikusias nuo Antrojo pasaulinio karo.

 

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>