Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

10 dalykų, kuriuos verta pamatyti ir aplankyti Trondheime

2015- 10- 22

katedra

Trondheimas yra trečias Norvegijos miestas pagal dydį, taip pat tai yra vienas iš šalies seniausių miestų. Įkurta vikingų kaip prekybos miestas 997 m, jis buvo Norvegijos sostine iki 1217 m. Trondheimas yra pagrindinis Sør-Trøndelag apskrities miestas centrinėje Norvegijoje.

1. Nidaros katedra

Pastatyta karaliaus Olav Kyrre (1066-93) virš Norvegijos globėjo šventojo Olav kapo, Nidaros katedra yra plačiai vertinama kaip didingiausia bažnyčia Skandinavijoje. Čia būdavo krikštijami ir laidojami karaliai, o nuo 1814-ųjų Norvegijos konstitucijoje yra įrašytas reikalavimas, kad monarchas turėtų būti karūnuotas Trondheimo katedroje.

Adresas: Bispegt 5, Trondheimas

2. Turgaus aikštė

Trondheimo turgaus aikštė, esanti beveik miesto centre, yra puiki vieta, kur galima pradėti tyrinėti miestą. Vienas iš daugybės lankytinų objektų čia yra aukšta aštuonkampė kolona, esanti aikštės centre. Pastatyta 1923 metais, ji vaizduoja Olav Tryggvason, Norvegijos karalių, valdžiusį 995 – 1000 metais, kuris yra plačiai vertinamas kaip Trondheimo įkūrėjas.

Adresas: Kongensgata, Trondheimas

3. Munkegata

Munkegata – pagrindinė miesto gatvė – tęsiasi nuo Trondheimo katedros iki Ravnkloa – viešosios erdvės greta uosto. Tai plati, medžių apsupta gatvė, puikiai tinkanti pasivaikščiojimams, todėl čia galėsite praleisti laiką apžiūrinėdami tenykščių parduotuvėlių vitrinas. Čia taip pat galima pamatyti 18-ojo amžiaus mokyklą ir Nordfjeld taikomosios dailės muziejų, kur galima išvysti šiuolaikinio skandinaviško dizaino pavyzdžių.

Adresas: Munkegata, Trondheimas

4. Arkivyskupo rūmai ir muziejus

Viduramžių arkivyskupo rūmai (Erkebispegården) yra ne tik seniausias tokio pobūdžio pastatas Skandinavijoje, tačiau tai taip pat yra vieni iš geriausiai išlikusių rūmų Europoje. Siekiančioje 12-ojo amžiaus pabaigą, vakarinėje šių rūmų dalyje šiuo metu galima išvysti daugybę istorinių eksponatų, tarp jų Norvegijos karalių regalijas, – įspūdingus Norvegijos karaliaus karūnos brangakmenius. Čia taip pat yra įsikūręs kariuomenės ir rezistencijos muziejus, kuriame didelis dėmesys skiriamas Trondheimo istorijai, siekiančiai nuo vikingų laikų iki Antrojo Pasaulinio karo.

Adresas: Bispegt 5, Trondheimas

5. Nacionalinis dekoratyvinių menų muziejus

Nacionaliniame dekoratyvinių menų muziejuje eksponuojama didžiulė kolekcija istorinių ir šiuolaikinių artefaktų, tarp kurių, baldai, sidabro, stiklo, tekstilės, keramikos gaminiai, siekiantys iki 15-ojo amžiaus. Patį muziejų galima laikyti meno kūriniu, mat jo vidų 1907-aisiais sukūrė garsus Belgijos architektas Henry van de Velde.

Adresas: Munkegata 5, Trondheimas

6. Stiftsgarden

1778-aisiais pastatytas Stiftsgården yra naudojamas kaip Norvegijos karališkosios šeimos rezidencija, jiems viešint Trondheime. Šis didžiulis dvaras, kuris laikomas vienu iš didžiausių medinių pastatų, esančių Europoje, priklauso karališkajai šeimai nuo 1800 m.

Adresas: Munkegt 23,7013 Trondheimas

7. Ringve muziejus

Norvegijos nacionaliniame muzikos ir instrumentų muziejus, duris atvėrusiame 1952-aisiais, eksponuojamos dvi nuolatinės parodos: dvaro rūmų muziejuje eksponuojami europietiškos tradicijos muzikos instrumentai, o klėtyje esančioje muziejaus dalyje eksponuojamos šiuolaikinės garso ir apšvietimo technologijos.

Adresas: Lade Allé 60, 7041 Trondheimas

8. Šventojo Olavo festivalis

Trondheimo šv. Olavo festivalis – 10-ies dienų trukmės renginys, skirtas Norvegijos globėjui, apima įvairias pramogas nuo koncertų, paskaitų iki operų. Pagrindinis šio festivalio akcentas –  tradicinis Nidaros vaidinimas, sudarytas iš devynių veiksmo scenų, iliustruojančių aklo valstiečio,  keliavusio į šv. Olavo šventyklą, istoriją.

Adresas: N-7410 Trondheimas

jura

9. Munkholmen

Trondheimo fiorde yra įtvirtinta Munkholmen sala. Lankytojai gali apžiūrėti gerai išsilaikiusį apvalų bokštą, priklausantį Nidarholm benediktinų vienuolynui (įkurtam 12-ame amžiuje). Čia galima pamatyti „Gammel Festning” fortą, pastatytą 1658-aisiais, bei įtvirtinimus, kuriuos paliko  vokiečiai per Antrąjį pasaulinį karą.

10. Fjellseter Gråkallen

Nuo Trondheimo iki Fjellseter, populiarios slidinėjimo zonos, kur galima atlikti slidinėjimo šuolius, tėra 3,67 km. Kelio. Nuo Gråkallen viršūnės atsiveria puikus vaizdas į Trondheimo fiordą ir kalnus palei Švedijos sieną.

 

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>