Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

10 gražiausių Norvegijos miestų (1 dalis)

2015- 11- 11

 

bergenas2

Bergenas

Vaizdingi Norvegijos gamtos peizažai ir charakteringa architektūra ją paverčia viena gražiausių pasaulio šalių. Norvegijoje galima atrasti mažus tradicinius kaimus, įsikūrusius ant fiordų krašto, ir spalvingus miestelius išsibarsčiusius ištisuose salynuose – visa tai šaliai suteikia nepaprasto išskirtinumo.

Olesiundas (Ålesund)

Olesiundas buvo įkurtas 19 amžiaus pradžioje, tačiau jis buvo stipriai suniokotas didelio gaisro, pasiglemžusio didžiąją miesto dalį. Prisikėlęs lyg feniksas iš pelenų, miestas atsinaujino ir tapo vienu unikaliausių Norvegijos miestų. Šiandien Olesiundas išsiskiria savo Art Nouveau architektūra su ryškių spalvų namais, neįprastai smailiais ir gaubtais stogais bei įmantriai išdekoruotais pastatų fasadais. Pats miestas driekiasi per septynias salas ir yra juosiamas jūros bei kalnų.

Bergenas

Bergenas yra antras pagal dydį Norvegijos miestas, pakerintis savo žavesiu. Miestas taip pat yra vadinamas „vartais į fiordus“  ir yra apsuptas nepaliestos gamtos grožio: stačių kalnų, įspūdingų krioklių ir kvapą gniaužiančio panoraminio vaizdo. Miesto senamiestis, vadinamas Brygenu, didžiuojasi akmenimis išklotomis gatvelėmis ir tradiciniais mediniais namais, be to, jis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldą.

Fredrikstadas

Garbingai vertinamas kaip vienas iš geriausiai išlikusių miestų-tvirtovių Skandinavijoje, Fredrikstadas yra puikus senojo Europos forto pavyzdys, išsiskiriantis savo architektūra. Senamiestis buvo pastatytas pagal olandų modelį, panaudojus aukštus pylimus, užkertančius kelią įsiveržimui į miestą. Šiandien miesto senamiestyje šurmuliuoja triukšminga turgaus aikštė, čia gausu tradicinių parduotuvių, siūlančių unikalius rankdarbius ir suvenyrus. Neįprasta struktūra garsėjantis miestas turi daug žalių erdvių, viliojančių poilsiautojus.

Fredrikstad

Fredrikstadas

Geirangeris

Geirangeris yra laikomas vienu iš populiariausių Norvegijos turistinių miestelių, kuriam pavyko išsaugoti savo autentiškumą. Čia galima išvysti žavių tradicinių namų ir balto medžio bažnyčią, tačiau būtent natūralus gamtos grožis šį miestą paverčia išskirtiniu. Miestelis įsikūręs prie kvapą gniaužiančio Geirangerfjord fiordo, o nuožulnios, uolėtos kalvos ir sodrus vandens mėlis, užtikrina nuostabų kraštovaizdį. Daugybė takų palei krioklius tinka įsimintiniems žygiams.

Heningsvaeris (Henningsvær)

Įsikūręs Lofoten salyne Heningsvaeris yra žavus žvejų miestelis, išplitęs per keletą mažyčių salų didžiajame vandenyne. Gražūs tradiciniai Norvegijos namai, nudažyti ryškiomis spalvomis ar akinančiai balti, atrodo, lyg kylantys iš jūros ir atsispindi permatomame vandenyje. Geografinė Heningsvaerio lokacija užtikrina ypatingas oro sąlygas: žiemą sniego danga apgaubia salą, o vasarą temperatūra pakyla iki 24 laipsnių šilumos.

Tęsinys su dar 5 gražiausiais Norvegijos miestais čia :)

norvegu24

1 Komentaras. Palikti komentarą

Viskas apie Norvegiją ir norvegų kalbą10 gražiausių Norvegijos miestų (2 dalis)
2015/11/16 15:33

[…] Tęsiame pažintį su gražiausiais Norvegijos miestais. Pirma straipsnio dalis čia. […]

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>