Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

10 gražiausių Norvegijos miestų (2 dalis)

2015- 11- 15
tromso

Trumsė

Tęsiame pažintį su gražiausiais Norvegijos miestais. Pirma straipsnio dalis čia.

Longjyrbienas (Longyearbyen)

Longjyrbienas yra didžiausias miestas, įsikūręs Svalbardo salose, esančiose Arkties vandenyno salyne. Tai yra šiauriausias miestas pasaulyje. Mieste gausu išsirikiavusių žavingų namukų, nudažytų ryškiai raudonai, žaliai, geltonai, mėlynai, kurie kontrastuoja su spindinčiu sniegu, padengiančiu miestą aštuonis mėnesius per metus.

Reine

Tai mažas žvejų kaimelis, įsikūręs Moskenesøya, įspūdingame Lofoten salyne. Nepaisant savo mažo dydžio Reine pritraukia tūkstančius lankytojų per metus. Kraštovaizdis čia tiesiog stulbina: vingiuotos gatvelės, ryškiaspalviai namai, kuriuos juosia rami mėlyna jūra bei sodrių spalvų nuožulnios kalvos, sukuriančios idiliškos gamtos foną.

Skudeneshavn

Įsikūręs pietinėje Karmøy salos dalyje, Skudeneshavn yra laikomas vienu iš Norvegijos geriausiai išlikusių ir žavių mažų miestelių. Senamiestyje čia galima suskaičiuoti beveik 130 originalių medinių namų, nudažytų ryškiai baltai ir siekiančių 19 amžių. Geografinė Skudeneshavn vieta Šiaurės jūros pakrantėje miesteliui prideda papildomo grožio. Skudeneshavn taip pat garsėja kasmetiniu buriavimo festivaliu, vykstančiu vasarą.

Trumsė (Tromsø)

Įsikūręs už poliarinio rato, Trumsė  yra laikomas vienu iš geriausių miestų, kur galima pasigrožėti šiaurės pašvaiste, o pats miestas nuolat alsuoja Arkties kultūra: čia galima išvysti poliarinius muziejus ir įspūdingus originalius 18 amžiaus medinius namus, pastatytus šiaurės architektūros stiliumi. Trumsė  stebina gausiai augančiais beržais ir nuostabiu fiordų ir kalnų kraštovaizdžiu.

katedra

Nidaros katedra

Trondheimas

Trondheimas puikiai atskleidžia Norvegijos viduramžių praeitį. Miestas buvo įkurtas 997-aisiais ir beveik 300 metų buvo laikomas vikingų sostine. Čia galima aplankyti: stulbinančio grožio gotikinio stiliaus Nidaros katedrą, kuri viduramžiais buvo laikoma viena iš svarbiausių bažnyčių Šiaurės Europoje.

 

norvegu24

Susiję straipsniai

1 Komentaras. Palikti komentarą

Viskas apie Norvegiją ir norvegų kalbą10 gražiausių Norvegijos miestų (1 dalis)
2015/11/16 15:37

[…] dar 5 gražiausiais Norvegijos miestais čia […]

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>