Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

16 mitų apie norvegų kalbos mokymąsi. Gal rasite pažįstamų?

kalbos mokymasis

16 mitų apie užsienio kalbos mokymąsi 

Kodėl nuleidžiame rankas ir nusprendžiame nebesimokyti užsienio kalbos? Dėl netinkamai užsibrėžtų tikslų, per didelių lūkesčių arba išankstinių nusistatymų prieš pradedant mokytis. Susipažinkite su dažniausiais mitais apie kalbos mokymąsi.

1. Neturiu gabumų užsienio kalboms.

Tik vienetai iš tikrųjų turi tokią problemą. Tai ne priežastis atsisakyti. Kiekvienas gali išmokti, jeigu įdės truputį darbo.

2. Esu per senas mokytis.

Mokytis niekada ne per vėlu. Daugybei vyresnio amžiaus žmonių pavyko išmokti užsienio kalbą. Ar nėra taip, kad mes, jauni žmonės, patys susikuriame sau daugiau nereikalingų apribojimų, užuot kibę į darbą? Tyrimų duomenys rodo, jog asmenys, kurie mokosi kalbų, garbiame amžiuje yra šviesesnio proto ir turi mažesnę tikimybę susirgti Alzheimerio liga.

3. Mokytis kalbų reikia pradėti vaikystėje.

Žinoma, kad pradėti mokytis reikia kuo jaunesniame amžiuje. Bet tam nėra jokių amžiaus apribojimų. Pradėti mokytis kalbą gali taip pat suaugęs ir ją išmokti. Netgi jūsų tartis gali būti graži, jeigu ją lavinsite. Tik nuo jūsų priklauso kalbos lygis.

4. Tiek daug metų prabėgo nuo mokyklos laikų, kad nebeprisimenu, kaip reikia mokytis.

Išsiugdyti sisteminio mokymosi įprotį kiekvienam didžiulis iššūkis. Seniai pabaigta mokykla – tai tik dar vienas pasiteisinimas. Kalbos mokymasis – tai savo metodų ieškojimas, o ne mokyklinių technikų kopijavimas.

5. Tik mokymasis privačioje mokykloje yra efektyvus.

Individualūs užsiėmimai ar grupiniai – tas pats. Tai tik nuo jūsų pastangų kiekio priklauso rezultatai. Galite rinktis:

  • mokytis savarankiškai
  • lankyti kursą + mokytis savarankiškai

728x90_n24

6. Brangūs norvegų kalbos kursas garantuoja, kad mane gerai išmokys.

Ar kursas brangus niekaip nėra susiję su tuo, ko jums iš tikrųjų reikia. Turite mokytis malonioje aplinkoje, ten, kur jaučiatės saugiai ir gerai.

7. Užsiėmimų vykstančių du kartus per savaitę užtenka, kad gerai išmokčiau norvegų kalbą. 

Daug žmonių užsirašo į kursą manydami, kad tai išspręs laiko stokos problemą mokytis namie. Todėl kai kurios mokyklos pabrėžia, kad pas juos nereikia daryti namų darbų. Tiesa, kad tai skamba viliojančiai? Tai yra būtent tai, ką norime išgirsti, o ne efektyvus metodas.

8. Kad gerai išmokčiau norvegų kalbą, reikia gyventi Norvegijoje.

Kasdien susidurdami su norvegų kalba galime greičiau ją išmokti. Tą galima daryti bet kur, bet kokiame pasaulio kampelyje. Asmenys, kurie jau yra gerokai pažengę, turės daugiau naudos Norvegijoje, nes ten kiekviename žingsnyje susidurs su norvegų kalba ir galės tobulinti savo įgūdžius. Jeigu planuojate kelionę į Norvegiją, pradėkite mokytis norvegų kalbos dar Lietuvoje.

9. Neturiu laiko mokytis kalbos.

Tai dažniausias pasiteisinimas. Už jo slypi problema susijusi su pačiu noru mokytis, o ne su laiko stoka. Pagalvokite, ko galite atsisakyti, ir skirkite tą laiką kalbos mokymuisi.

10. Gramatika nereikalinga, užtenka mokytis taip, kaip mokosi vaikai.

Ogi neužtenka. Neteigiame, kad gramatika turi būti svarbiausia. Bet turėkite omenyje, kad gramatika skirta tam, kad palengvintų mokymąsi, o ne tam, kad jį apsunkintų. O vaikai? Juk jie daugiausia koncentruojasi ties žodyno turtinimu ir kalbėjimu. Negalvoja apie gramatiką, nes nuolat ją vartoja.

11. Geriausia mokysis tik iš mokytojo norvego.

Pažengusiame lygyje galbūt verta, jeigu jums rūpi, kad kalbėtumėte kuo pašiau į mokytoją (jo dialektu). Pradiniame lygyje užteks gero specialisto (žinoma, jeigu jis teisingai taria). Visa kitką išmoksite kasdieniame gyvenime būdami tarp norvegų.

12. Nedrąsūs asmenys niekada neįveiks kalbėjimo barjero. 

Daugelis žmonių turi tokį barjerą ir ankščiau ar vėliau jį įveikia. Tai normalus procesas, o ne nedrąsumas. Vaikystėje irgi turėjote visokių barjerų. Šiandien jie jau seniai liko praeityje. Su šiuo irgi galite susitvarkyti. Užtenka tik noro ir nuolatinių bandymų.

13. Elektroniniai vertėjai greitai viską išvers už mus.

Ypač nerekomenduojame versti iš lietuvių į norvegų kalbą visų sakinių Google „Vertėjo“ pagalba. Geriau parašyti ką nors paprasčiau, savais, trumpais sakiniais negu prajuokinti ką nors savo nežinojimu. Taip, kaip ir kitose srityse, kompiuteris – tai tik prietaisas palengvinantis vertimą, bet jis jokiu būdu negali pakeisti mūsų individualių sugebėjimų.

14. Neskaitysiu knygų ar straipsnių norvegų kalba, nes dar per anksti.

Su tokiu nusiteikimu niekada tai nebus jūsų jėgoms. Juo ankščiau, tuo geriau. Pradžia visada sunki – nepriklausomai nuo lygio. Tačiau greitai įsibėgėsite.

15. Jeigu kelias savaites nesiseka mokymasis – padarysiu sau pertrauką.

Patariame tokiu atveju pakeisti mokymosi metodą. Su pertraukomis yra taip, kad iš karto pertrauka trunka savaitę, po to ir sekančią… Galiausiai pasakote mokytojui, kad nebelankysite pas jį. Nieko blogo negalvojate. Grįšite, kai viską kaip reikiant pakartosite. Grįšite?

16. Reikia naudoti geriausią metodą, kad efektyviai mokyčiausi.

Problema ta, kad tokio nėra. Reikia išbandyti daug metodų ir rasti sau tinkamą…  Nėra trumpesnio kelio.

 

Vietoj apibendrinimo

Savo nesėkmių neteisinkite kalbų mokymųsi mitais, laiko ar gabumų stoka, įgimtu nedrąsumu, bet ieškokite įdomių kontaktų su kalba.

Nesitikėkite, kad kažkas išmokys jus pasitelkdamas stebuklingą metodą, jeigu pats nebūsite pasiruošęs darbui ir atviras naujiems bandymams.

Net jeigu visi aplink kartoja, kad kalbos mokytis sunku, stebisi arba netiki, kad mokotės „sudėtingos“ kalbos (dar vienas mitas!), neleiskite, kad tai jus apribotų.

Neatidėliokite mokymosi vėlesniam laikui, nes tinkamesnis laikas gali niekada neateiti, o jūs po poros metų gailėsitės, kad nieko nepadarėte.

 

Ar žinote kitų mitų susijusių su kalbos mokymųsi? Parašykite komentaruose.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>