Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

3 žingsniai, kaip pagerinti atmintį ir mokytis norvegų kalbos

neuronai

Kiekvieną dieną mūsų smegenyse susiformuoja tūkstančiai naujų nervinių ląstelių. Papildomai susidaro ir išnyksta milijonai sinapsinių ryšių. Deja, daugelio žmonių organizmuose 50% naujai susidariusių neuronų žūsta dar prieš tai, kai smegenys juos panaudoja. Kodėl žūsta? Yra kelios (natūralios) priežastys:

  • neuronai buvo tiesiog nereikalingi
  • smegenų kraujotakos nepakankamumas
  • per mažai miego

Visiems šiems dalykams galite lengvai užkirsti kelią.

Trumpi, bet labai intensyvūs stimuliatoriai

Mokantis užsienio kalbos, svarbu įgyti tam tikrą žodžių bagažą. Kaip jūs mokotės naujus žodžius? Įtraukiate žodį į sąrašą ir skaitote jį kelis ar keliasdešimt kartų? Blogas atsakymas.

Užrašote žodį ant tuščios kortelės, bandote sukurti sakinį (susijusį su jus supančia aplinka), įsivaizduojate emocionalų pokalbį, kuriame gali jo prireikti ir stengiatės panaudoti kitame pokalbyje? Jau žymiai geresnis atsakymas.

Jie esame blogai susikoncentravę, stengiamės įsiminti ilgus sąrašus žodžių, skaitome nuobodų vadovėlį ar klausomės įrašo, mūsų smegenys nejaučia jokio poreikio įsiminti tą informaciją. Tai per silpnas stimuliatorius. Todėl:

  • Neapgaudinėkite savęs, kad mokydamasis valandų valandas pasieksite puikių rezultatų. Užuot taip darę, mokykitės intensyviai trumpais 10-20 minučių laiko tarpais (žinoma, neturėtumėte skaičiuoti kiekvienos minutės :)
  • Pažinkite savo organizmą. Pajutus, kad silpnėja koncentracija, padarykite pertrauką ir trupam užsiimkite kuo nors kitu. Tęskite mokymąsi, kai jausite, kad galite visiškai susikoncentruoti.
  • Kurkite sakinius ir dialogus susijusius su jūsų gyvenimu, šeima ir aplinka.
  • Nebijokite emocijų – tai dėl jų atsimenate, kas vyksta jūsų gyvenime. Tokiu būdu galite jas panaudoti, kad geriau įsimintumėte naujus žodžius.

Intensyvus mokymasis, stiprūs, emocionalūs stimuliatoriai – tai gerai funkcionuojančių smegenų pagrindas, o tuo pačiu ir geresnė atmintis.

Fiziniai pratimai, išgelbėsiantys jūsų naujus neuronus

Kada paskutinį kartą bėgiojote? Kada darėte fizinius pratimus? Jeigu reguliariai nesistengiate pakelti pulso, silpninate kraujotaką ir tuo pačiu smegenų darbą.

Dr. Teresos Liu-Ambrose tyrimų duomenimis fiziniai pratimai gali padidinti neuronų formavimąsi 2-3 kartus. Tai daug patikimesnis metodas nei tokie smegenų „pratimai“ kaip sudoku, šachmatai, knygų skaitymas ar brain fitness. Verta pabrėžti, kad teigiama pratimų įtaka pastebėta nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus.

Geras miegas sustiprins jūsų atmintį

„Kalamai“ prieš egzaminą, mokytis galite visą naktį. Bet jei norite įsiminti tą informaciją ilgam (ne tik tam, kad išlaikytumėte egzaminą), miegas – tai pagrindinis elementas.

2004 metais Matthew Wilsonas iš MIT (Massachusetts Institute of Technology) darė bandymus su pelėmis. Naudojo vieną pirmų prietaisų, skirtų smegenų aktyvumo tyrinėjimui pelei vaikščiojant po labirintą. Pats eksperimentas pasirodė banalus, bet tai, kas įvyko po jo buvo neįtikėtina. Wilsonas ištraukė pelę iš labirinto ir padėjo ją į narvelį. Po akimirkos, kompiuteryje rašydamas konspektą, mokslininkas pastebėjo, kad pelės smegenų signalai pasikeitė. Staiga tapo tokie patys, kaip tada, kai pelė ieškojo kelio labirinte.

Wilsonas pagalvojo, kad pelė įšoko į labirintą, bet kai atsisuko, pamatė, kad ji miega. Tuo tarpu smegenys atkūrinėjo įvykius, kurie paskutinį laiką įvyko pelės gyvenime. Gilaus miego metu panašiai veikia žmonių smegenys.

Jūsų smegenys atkuria stiprius, emocionalius stimuliatorius,  norėdamos pasiekti tam tikrą konkretų tikslą – sustiprinti neuronų ryšius ir ilgam įsiminti svarbius įvykius. Tai pirminis išlikimo mechanizmas – naujų dalykų mokymosi pagrindas.

Apibendrinant

  • Jūsų smegenyse susikuria tūkstančiai naujų neuronų, kurie žus, jei jų nepanaudosite  (mokydamasis naujų dalykų).
  • Fiziniai pratimai ir geras miegas gerina ilgalaikę atmintį.
  • Trumpas, bet labai intensyvus mokymasis (geriausiai emocionalus) duoda keliskart geresnius rezultatus nei sėdėjimas valandų valandas prie knygų, mokantis naujų žodžių ar kitokių dalykų.

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>