Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

5 patarimai, ieškantiems darbo Norvegijoje

2016- 03- 02

zawody1-1024x535

Įprasta manyti, kad norvegai yra gana uždara visuomenė, nelinkusi samdyti užsieniečių. Vis dėlto, Norvegijoje dirbantys karjeros konsultantai yra kitokios nuomonės. Pasak jų, norvegai yra pasirengę priimti į savo kolektyvą užsieniečius, jei tik šie gali susikalbėti norvegiškai.

Ieškantiems darbo Norvegijoje, karjeros konsultantai pataria:

  1.Plėskite pažintis ir įsitraukite į profesionalų tinklą

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti sunku susipažinti su norvegais dėl ribotų socialinių situacijų, palankių užmegzti profesinius ryšius. Juk bene pagrindinė aplinka, kurioje galima susipažinti su profesiškai artimais specialistais – tai darbo aplinka. Tačiau ieškančiųjų darbo šis faktas neguodžia. Įdomu tai, kad Norvegijoje yra visiškai priimtina susisiekti su jums įdomiu specialistu, dirbančiu jūsų profesinėje sferoje ir pasiteirauti, ar jis surastų laiko išgerti kavos su jumis. Karjeros specialistai pataria, kad toks pakvietimas jums gali lengviau atverti daugiau durų profesiniame kelyje.

 2.Išmokite norvegų kalbą (taip pat pravartu suprasti įvairias tarmes)

Bene dažniausias klausimas, kurį užduoda bendrovių vadovai dėl galimybės įdarbinti užsienio specialistą yra šis: „Kaip gerai jis / ji kalba norvegiškai?“ Akivaizdu, kad sugebėjimas susikalbėti su kolegomis darbo vietoje yra svarbiausia norint nepriekaištingai atlikti darbus ir efektyviai bendradarbiauti. Todėl svarbu mokytis kalbos visais įmanomais būdais – lankyti kalbos kursus, rinktis  į pokalbių užsienio kalba vakarėlius, kur galima palavinti šnekamosios kalbos žinias ir įgūdžius.

3. Atvykite susitikti asmeniškai

Daugelis žmonių linkę manyti, kad socialiai nepriimtina ar tiesiog nebūtina asmeniškai apsilankyti jus dominančioje įmonėje, į kurią kreipiatės dėl konkrečios darbo pozicijos. Norvegijoje, ypač jei jūsų profesinė sritis yra labai specifinė ir siaura, tai galbūt vienas svarbiausių veiksmų, kuriuos galite atlikti, kad gautumėte pakvietimą į  pokalbį. Pasirodykite asmeniškai ir būsimajam darbdaviui palikite kuo geresnį įspūdį.

4. Kandidatuodami padarykite daugiau nei kiti

Dažnai galima išgirsti tokius pasisakymus: „Kandidatavau į  šimtą pozicijų, bet nesulaukiau nei vieno pakvietimo į pokalbį dėl darbo!“ Karjeros konsultantai pastebi, kad nepakanka vien tik išsiųsti didelio kiekio gyvenimo aprašymų ir motyvacinių laiškų. Rekomenduojama išdrįsti paskambinti į jus dominančią įmonę ir susitarti dėl susitikimo.

5. Gyvenimo aprašymo pritaikymas norvegiškiems standartams

Norvegijoje įprasta gyvenimo aprašymuose nurodyti tam tikrą informaciją, kuri kitose šalyse laikoma nesvarbia ar tiesiog nesusijusia su profesine veikla. Ieškant darbo Norvegijoje, rekomenduojama į gyvenimo aprašymą įtraukti šią papildomą informaciją: šeiminės padėties statusą, asmeninius interesus ir informaciją apie savanorišką veiklą arba „verv“ (reiškiančią „pareigą“). Nepamirškite paminėti savo tautybės.

Skelbimus apie laisvas darbo vietas galite aptikti Norvegijos laikraščiuose, pavyzdžiui, „Dagens Naeringsliv“ ir dienraščio „Aftenposten“ ketvirtadienio numeryje. „Kompass Norge“ taip pat yra puikus informacinis šaltinis, ieškantiems potencialių darbdavių.

norvegu24

 

 

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>