Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

6 neįprasti norvegų įpročiai per darbo susirinkimus

phrases-696x364

Darbo susirinkimai Norvegijoje neatsiejami nuo norvegams būdingų įpročių, kurie darbines situacijas kartais paverčia kuriozinėmis.

1. Su slidėmis į darbą

Kurioje kitoje šalyje galima išvysti žmones, ateinančius į darbo susitikimą, nešinus slidėmis ant pečių? Norvegijoje tokie darbuotojai bus džiugiai sutikti kolegų, kurie ims nejučia pavydėti  galimybės paslidinėti iškart po darbo, nelaukiant darbo savaitės pabaigos.

2. Pyktis pro šypseną

Atvykus į Norvegiją, kyla pirmas įspūdis, kad visi jums nuolat pritaria. Nejučia peršasi mintis, kad „visi čia tokie taikūs“. Žmonės šypsosi, niekas nepyksta. Tiesą sakant, daugelis darbo susirinkimų, kurie iš pirmo žvilgsnio užsieniečiui atrodo taikūs, yra kupini nepritarimo ženklų, kuriuos vienas kitam siunčia norvegai savo nepritariančiomis šypsenomis ir subtiliais galvos linktelėjimais. Pavykus pastebėti visus šiuos subtilius norvegų rodomus nepritarimo ženklus, ženkliai priartėsite prie integracijos šioje šalyje.

3. Kostiumas namuose

Norvegijoje vykstančiuose susitikimuose, aprangos kodas nėra taikomas. Rašytoja Lorelou Desjardins, gyvenanti Norvegijoje, pasakoja: „kai turėjau susitikimą su ambasadoriumi ir Norvegijos ministerijos atstovu, nerimavau dėl pernelyg paprastos savo aprangos, nes tądien vilkėjau raudonus  dryžuotus marškinėlius su Pipi Langstrøm atvaizdu. Tačiau išvydusi, kad ambasadorius atvyko vilkėdamas šortus ir sportinius batelius, o ministerijos atstovo akiniai buvo sulūžę ir „suremontuoti“ baltos lipnios juostos gabalėliu tarp jo akių, supratau, kad mano apranga yra visiškai tinkama.

meet-696x364

4. Susirinkimai be batų

Norvegijoje įprasta rengti darbinius susirinkimus, kur visi dalyviai dėvi vilnones kojines ir šlepetes. Galima netgi užsisakyti naują porą vilnonių kojinių iš mezgėjų. Susirinkimai Norvegijoje trunka ilgai. Čia išgeriami litrai kavos. Susirinkimų ilgį dažniausiai nulemia kompromiso paieškos, be to, niekas nenori atrodyti svarbesnis už kitus, todėl vengiama priimti galutinį sprendimą. Tikintis, kad kiekvienas pasakys savo nuomonę, užtrunka gerokai ilgiau nei planuota ir visi dalyviai galų gale pamiršta koks yra susirinkimo tikslas. Dėl šios priežasties kyla poreikis surengti dar vieną susirinkimą.

5. Pamirškite, kas yra viršininkas

Santykiai su autoritetu yra horizontalūs lyginant su kitomis Europos šalimis, pavyzdžiui, Vokietija. Vadovas Norvegijoje negali įsakmiai nurodyti: „Aš taip nusprendžiau, vadinasi, taip ir bus“ netgi po susirinkimo, kai visi išsakė savo nuomonę ir nebuvo prieita išvada.

6. Keistų garsų skleidimas

Darbo susirinkimai yra puiki proga visiems norvegams, sėdintiems aplink didelį stalą, leisti neartikuliuotus garsus, tokius kaip „ha“ ir „mhmmmm“ siekiant parodyti savo pritarimą ar tai, kad jie klausosi.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>