Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

8 gluminantys norvegų įpročiai

iprociai

Norvegų įpročiai kitataučius kartais glumina ir verčia kilstelti antakį iš nuostobos. Vis dėlto, šie specifiniai įpročiai taip pat leidžia geriau suprasti norvegų temperamentą ir jų vertybes.

  1. Žinodami, kad didžiausia dvidešimt pirmojo amžiaus problema taps švaraus vandens trūkumas, norvegai leidžia vandeniui bėgti iš čiaupo ištisas minutes, laukdami kol vanduo taps pakankamai šaltas. Tiksliau, labai šaltas. Nors  didžioji dalis pasaulio taupo vandenį, norvegai tetrokšta, kad jis būtų tinkamos temperatūros.
  2. Nesvarbu, kokiu pasiekimu didžiuojatės (pavyzdžiui, nardėte 12-os metrų gylyje, slidėmis nučiuožėte daugiau nei 10 km ar nuplaukėte 3 km atstumą), visada atsiras norvegas, kuris bus įveikęs dvigubai ar trigubai daugiau, ir, maža to, atlieka tai kiekvieną savaitę.
  3. Eidami gatve ar važiuodami metro pastebite pažįstamą veidą. Dauguma norvegų apsimes, kad jūsų nepastebėjo ir praeis kalbėdamiesi telefonu arba staiga ims raustis savo rankinėje. Tai nereiškia, kad jie jūsų nemėgsta, jie tiesiog nenori prarasti 5 minučių iš savo gyvenimo apsimesdami, kad jiems įdomu šnekučiuotis apie orą.
  4. Nesvarbu, koks prastas patiekalas pasitaikys restorane, norvegai niekada nesiskųs viešai. Net jei patiekiamas sugedusių daržovių dubenėlis, jie kankindamiesi tai suvalgys ir sumokės 150 NOK ar daugiau nei patiekalas buvo vertas. Taigi, jeigu panorėsite skųsti restorane dėl prasto patiekalo, jūsų draugams norvegams tiesiog norėsis slėptis iš gėdos po stalu.
  5. Po ilgo ir varginančio susitikimo Norvegijoje dažnai tenka išgirsti, kad šio susirinkimo išvados bus aptariamos per kitą susirinkimą.
  6. Norvegai retai supykta viešai. Vietoj to, jie linkę siųsti subtilius signalus, informuodami apie savo nepritarimą arba susierzinimą, vietoje atviro pykčio. Vis dėlto, šiaurės Norvegijos gyventojai įprastai yra tiesmukiškesni. Toks užslopintas pyktis glumina užsieniečius, kurie įpratę nustatyti, ar žmogus pyksta pagal balso toną ar veido išraišką.
  7. Dauguma mūsų buvo mokomi taupyti elektrą ir užgesinti šviesą išeidami iš kambario, ypač jei išeiname kelioms valandoms. Tačiau tai negalioja norvegams: jie visada palieka visas įjungtas šviesas, net tada, kai išeina iš biuro prieš savaitgalį ar ilgas atostogas.
  8. Kadangi norvegai buvo pratinami miegoti lauke dar nuo kūdikystės laikų, suaugusieji mėgsta miegoti prie atvertų langų, nepaisydami temperatūros lauke (taip pat neigiamos temperatūros), o miegamajame jie įprastai nejungia šildymo, nes nori pajusti šalčio dvelksmą į veidą, kai kūnas yra šiltai po antklode. Norvegai šventai tiki, kad miegoti vėsioje patalpoje yra labai sveika. Tačiau mums, kuriems nėra įprasta užmigti, kai kambario temperatūra minusinė, visa tai atrodo pernelyg ekstremalu.

motion_banner_norvegu24_v3

1 Komentaras. Palikti komentarą

Anonimas
2016/11/27 00:38

Del elektros tai faktas…

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>