Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

8 norvegų savybės, kuriomis žavisi užsieniečiai

norvegai-696x364

Norvegai pasižymi puikiomis savybėmis, kuriomis žavisi užsieniečiai. Štai keletas iš jų:

1. Pagalba nelaimėje. Norvegai visada malonūs užsieniečiams, besistengiantiems integruotis jų šalyje. Jie yra gana tolerantiški daromoms gramatikos klaidoms ir blogam tarimui. Jie visada, nesvarbu, kiek esate pažengęs, sakys „du er sååå flink”, kad jus padrąsintų.

2. Solidarumas. Ištikus bėdai, norvegai linkę vadovautis šūkiu „laikykimės išvien“. Jie numes jums visas gelbėjimosi priemones, kokias tik jie turi, ir sukvies visus savo kaimynus, kad jums pagelbėtų ir galų gale pasiūlys jums karšto šokolado. Šnekučiuositės visą naktį lyg geriausi bičiuliai. Taigi, nėra geresnio ledlaužio, padedančio susibičiuliauti su norvegais, nei katastrofiška padėtis. Kita vertus, jei imsite šnekučiuotis su savo kaimynu autobuse, jis ims manyti, kad išprotėjote ir netgi gali atsukti jums savo nugarą. Tiesiog reikia prie to priprasti ir su tuo susitaikyti.

3. Gerėjimasis gamta. Pasiteiraukite norvegų, kur jie jaučiasi laimingiausi. Jie niekada nepasakys, kad „priešais didžiulį TV ekraną“ arba „su savo naujuoju iPad“. Laimė jiems visada siejasi su gamta. Sniegas, trobelė, žuvys, pagautos fiorde, mažai žmonių aplink ir skanus patiekalas, valgomas kartu su artimaisiais, yra viskas, ko norvegams reikia. Nepaisant stiprios ekonomikos, didžiulių santaupų bankuose ir naujausių brangių pirkinių, norvegai labiausiai vertina gamtą.

nature-696x364
4. Humoras. Norvegai turi humoro jausmą, kuris gana unikalus. Gali užtrukti keletą mėnesių, metų, kartais net ištisus dešimtmečius, kad suprastume norvegų humorą ir galėtume pajuokauti taip, jog juos prajuokintumėte, tačiau šios pastangos atsiperka. Kas niekada nesvajojo „skelti“ kalambūrą užsienio kalba taip, kad vietiniai leiptų juokais?

5. Sąžiningumas ir pasitikėjimas. Norvegai linkę pasitikėti žmonėmis ir tikisi tik gerų dalykų iš kitų. Tai sukuria pasitikėjimo atmosferą bendruomenėje ir visuomenėje. Kita vertus, šiuo pasitikėjimu kartais yra nepagrįstai piktnaudžiaujama.

6. Moralė. Galbūt dėl protestantizmo įtakos norvegai ir šios šalies politikai laikosi itin aukštų moralės standartų. Menkiausias korupcijos atvejis ir politikas akimirksniu atsiduria juodajame sąraše. Dauguma šalių, atradusių gamtinių išteklių, susidūrė su ypač išaugusia korupcija. Tik nedaugeliui pavyksta išvengti šio likimo. Tačiau Norvegijoje lėšos, gaunamos iš naftos, skiriamos visuomenei ir investuojamos į visuomenės ateities gerovę, užuot visus pinigus išleidus dabartinėms reikmėms.

7. Lygybė. Norvegai vyrai neatvers jums durų, kai eisite už jų, tačiau jie suplaus indus, pakeis sauskelnes, ir didžiąją laisvo laiko dalį skirs namų ruošai.

8. Atsparumas. Kad ir kas nutiktų, norvegai yra išmokę ištverti viską, kas benutiktų ir niekuo nesiskųsti. Nors šiandien jie yra turtingi, tačiau jei visus savo turtus jie prarastų rytoj, jiems tai netaptų pasaulio pabaiga, tiesiog tai taptų priežastimi įdėti daugiau pastangų ir gauti maksimalią naudą iš susidariusios situacijos.

Žymės:

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>