Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Atostogos Norvegijoje: įstabi gamta ir gausybė kultūrinių objektų

atsostogos norvegijoje

Planuojate atostogas? Nežinote, kur keliauti? Gal pamėginkite pasirinkti… Norvegiją? Ne, jei nemėgstate uolėtų vietovių ir kalnų, tikrai nesiūlome jums slidinėti ar ištisas dienas praleisti laipiojant juose. Norvegija – ne tik įstabios gamtos, bet ir kultūrinių objektų gausi šalis. Todėl pateikiame jums maršrutą, kuriuo keliaudami, patirsite malonių ir ilgam išliekančių įspūdžių.

Kelionę siūlome pradėti nuo šiaurės. Skamba keistai, tiesa? Šiaurės Norvegijoje, už poliarinio rato įsikūręs septintas pagal dydį Trumsės (Tromsø) miestas, turintis šiauriausią pasaulyje alaus daryklą, šiauriausią universitetą ir šiauriausią botanikos sodą. Na, bent jau taip sako patys norvegai. Be šių šiauriausių pasaulyje objektų, Trumsėje išvysite ir lietuvio akiai neįprastas tunelių sankryžas po kalnu, čia pat įrengtą transporto žiedą, poliarinį muziejų, įspūdingus tiltus ir miesto simboliu laikomą Arctic katedrą.

atostogos_norvegijoje2

Tromsø miestas ir Arctic katedra

Pakeliui į Norvegijos vakarus, kur toliau galėsite tęsti kelionę, siūlome užsukti į Hattfejdall – miestą, kuriame, be samių kultūros centro, šerifo namo, naudojamo kaip kultūros namai, rasite ir, greičiausiai, lietuviškųjų Rumšiškių atitikmenį – Svenskvoll Gard fermą su parduotuve, kepykla, ūkiniais pastatais ir kitais tradiciniais norvegiško ūkio atributais.

Sekantis miestas maršrute – Olesiundas (Ålesund), įsikūręs vakarinėje šalies dalyje. Tai – nepaprastai svarbus žuvies prekybos uostas, vienas didžiausių Norvegijoje. Tačiau garsėja jis ne vien tuo. Praeito šimtmečio pradžioje miestas buvo stipriai nuniokotas kilusio gaisro, po kurio atstatytas garsiuoju Jugend stiliumi. Šiuo metu Olesiundas yra įtrauktas į Art Noveau (Jugend) tinklą, kuris siekia saugoti šiuo stiliumi pastatytus kultūros paminklus. Čia yra ir Jugend skirtas muziejus. Olesiunde kasmet vyksta Norvegijos maisto festivalis, tad jeigu dievinate skanų maistą, lagaminus kelionei patariame krautis rugpjūčio pabaigoje.

Ålesund

Ålesund

Paskanavę „Michelin“ keturiomis žvaigždutėmis įvertintų Norvegijos restoranų šefų šedevrų, nepamirškite užsukti ir į Oslą. Galite argumentuoti: sostinė – taip pabodę ir nebeįdomu. Tačiau, jei to dar nepadarėte, tiesiog privalote aplankyti Karaliaus rūmus, Holmenkollen (slidinėjimo) muziejų, kuris supažindina su slidinėjimo istorija, Akershuso pilį ar vikingų laivo muziejų.

Jau aplankėte šias vietas? Pasidalinkite savo įspūdžiais su mumis!

 

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>