Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Būsto nuoma Norvegijoje

2014- 04- 10

norvegu kalbos kusai

Norint vykti dirbti į Norvegiją, viena iš rūpimų problemų yra būsto nuoma. Kaip rasti norimus namus Norvegijoje?

Paprasčiausias būdas išsinuomoti tinkamą būstą yra teiraujantis pažįstamų ar giminaičių. Tačiau ką daryti, jeigu Norvegijoje draugų neturite? Vienas iš metodų tai padaryti – naudotis socialiniais tinklais. Jie leidžia paprastai susisiekti su žmonėmis visame pasaulyje.

Pati populiariausia būsto nuomos grupė Facebook‘e, ko gero, yra ši –  https://facebook.com/bustonuomanorvegijoje. Grupėje pateikiami lietuvių nuomos pasiūlymai visoje šalyje. Norint išsinuomoti butą ar kambarį konkrečiame mieste, galima  prisijungti prie tos vietovės lietuvių grupės. Svetainėje galite ne tik rasti nuomos pasiūlymų, bet ir patys pateikti prašymų. Naudojant šį būdą paprasta susisiekti su skelbimų autoriais, be to, tai puiki galimybė užmegzti tiesioginį ryšį su kitu lietuviu.

Neradus norimo būsto minėtuose tinklalapiuose, vertėtų aplankyti pačias populiariausias norvegiškas svetaines:  http://www.finn.no/eiendom/ ir http://hybel.no/. Abi svetainės yra tik norvegų kalba, tačiau jose gausu nuomos pasiūlymų, o paiešką lengva vykdyti tiek pagal miestą, tiek pagal regioną. Nors skelbimai publikuojami norvegiškai, tačiau dauguma nuomininkų moka ir angliškai, tad radus tinkančią vietą galima tiesiogiai su jais susisiekti.

Taip pat ir patys galite įdėti skelbimus http://www.finn.no tinklalapyje paspaudę ant „Sett In Annonse“  grafos. Kuo detaliau nurodykite, kokio būsto ieškote, miestą, rajoną ir  pageidautiną mokėti kainą. Pateikę patrauklų skelbimą, galite susilaukti skambučių su pasiūlymais.

Mokant anglų kalbą galima ieškoti būsto tinklalapiuose http://www.osloapartments.no arba http://no.easyroommate.com/, kuriame užsiregistravus paprasta skaityti skelbimus.

Ieškant būsto studentams, tinkamas būdas jį rasti yra studentų gerovės organizacija SiO http:/sio.no. Organizacija rūpinasi tarptautinių studentų apgyvendinimu, užsiregistravus iki semestro termino, ieško ir pateikia laisvų kambarių ar mažų butų pasiūlymų.

Kitas greitas bei patikimas, tačiau brangokas būdas rasti būstą, yra kreiptis į nekilnojamo turto agentūras. Keletas jų randama šiais adresais: http://www.vns.no/, http://sem-johnsen.no/. Verta paminėti, kad nekilnojamo turto agentai dažnai paprašo sumokėti avansą bei siūlo ilgalaikės nuomos sutartis.

Pirmąkart vykstant į Norvegiją būsto paieškos atrodo sunkokos, tačiau socialiniai tinklai, skelbimai internete bei apgyvendinimo agentūros suteikia galimybių jį rasti jaukiai sėdint savo namuose. Išbandę pateiktus metodus tiesiogiai ir greitai susisieksite su nuomotojais, o nuvykus lauks paruošti namai.

Norvegu kalbos kursai

Norvegu kalbos pamokos internetu

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>