Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Darbas Norvegijoje

2014- 04- 02

Kas yra ir kuo ypatinga Norvegijoje populiari kollektiv arbeidsavtale – kolektyvinė darbo sutartis?

Kolektyvinė darbo sutartis yra sutartis tarp darbuotojų ir darbdavių organizacijų. Norvegijoje kolektyvinės sutartys labai populiarios. Ji įpareigoja darbdavį laikytis tam tikrų sąlygų, kurios privalomos konkrečioje pramonės srityje – pavyzdžiui, išmokėti atostoginius netrumpinant atostogų laiko, mokėti už viršvalandžius, sudaryti tinkamas darbo sąlygas.


Šioje sutartyje taip pat numatoma daugiau laisvės darbo valandų nustatymui. Tai aktualu toli važiuojantiems į darbą.Pakalbėkime ir apie darbo atlygį Norvegijoje. Kaip žinia, jis gali būti įvairus priklausomai nuo srities, kurioje dirbate. Įdomu tai, kad Norvegijoje nėra nustatyta minimalaus oficialaus atlyginimokaip Lietuvoje, tačiau tam tikrose srityse (statyba, žemės ūkis ir kitos) yra taip vadinamasis oficialus bazinis atlyginimas.

Tai reiškia, kad įstatymais įgyvendinamos tam tikros kolektyvinių sutarčių sąlygos. Tokiais atvejais mažiausią atlyginimą nustato profesinės sąjungos ir darbdaviai tarpusavyje susitartomis darbo sąlygomis ir šis atlyginimas taikomas visiems – tiek vietos piliečiams, tiek atvykusiems dirbti iš užsienio. Tam tikrose pramonės srityse gali būti mokami priedai darbo drabužiams ir priemonėms įsigyti.

Jei profesinės sąjungos susitaria dėl didesnio atlyginimo, bazinis minimalus atlyginimas taip pat būna didesnis. 2010 metais 20 000 norvegų, lietuvių ir lenkų statybininkų suorganizavo streiką, kurio metu išsireikalavo pakelti valandinį atlyginimą nuo 133 iki 149 Norvegijos kronų.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>