Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Darbo paieška Norvegijoje

2014- 04- 06

 norvegu kalba

Būtent dėl darbo dažniausiai ir išvykstame į Norvegiją. Jo paieška ir tinkamo darbo suradimas padės jums įsitvirtinti svečioje šalyje. Tačiau nuo ko pradėti? Kaip susirasti darbą Norvegijoje?


Darbą galite susirasti prieš išvykdami į Norvegiją arba ieškoti jau atvykus į vietą. Pirmasis variantas yra daug patrauklesnis:

  • Taip darbo galite ieškoti visoje šalyje, nepriklausomai nuo miesto.
  • Galėsite išsinuomoti būstą arčiau darbo vietos, tai jums padės sutaupyti laiką bei pinigus kelionėje į darbą.
  • Iškart galėsite pradėti dirbti, dėl to reikės sutaupyti mažiau pinigų prieš išvykstant į Norvegiją.
  • Būsite garantuotas, jog neteks grįžti į Lietuvą tik su didele skola ir su sudaužytomis svajonėmis.

Ieškoti darbo prieš išvykstant į Norvegiją yra daug patikimiau ir saugiau, deja tokios darbo paieškos gali užtrukti ir daugiau negu metus.

Darbo paieškos jau atvykus į vietą yra kur kas greitesnės, tačiau būtinai įvertinkite mėnesio išlaidas: kainas Norvegijoje galite rasti čia.

 Kaip susirasti darbą:

  1. Valstybinė darbo birža

Valstybinėje darbo biržoje pateikiami visi darbo skelbimai, be to jūs būsite informuojami el. paštu apie naujus darbo pasiūlymus – apsilankykite.

  1. Darbo skelbimai internete

Tai viena pagrindinių darbo paieškos priemonių. Tačiau išsiuntę vos keletą CV nesitikėkite rezultato. Kreipkitės ir siųskite CV kaip įmanoma daugiau, pretenduokite į daugybę darboviečių. Tokiu atveju galite tikėtis, jog jus pakvies į pokalbį bent keletas darbdavių ir galėsite išsirinkti jums patinkantį darbą. Darbo skelbimų portalus galite rasti čia ir čia.

  1. Susisiekite su įdarbinimo agentūromis.

Ieškant darbo būtina išnaudoti visas galimybes. Dėl to nevertėtų praleisti ir įdarbinimo agentūrų. Jų sąrašą galite rasti čia.

  1. Darbo skelbimai laikraščiuose

Taip pat nepraleiskite darbo skelbimų laikraščiuose. Svarbu išnaudoti visas galimybes darbo paieškose. Didžiausias Norvegijos darbo skelbimų laikraštis „Aftenposten“.

  1. Kreipkitės tiesiai pas darbdavį

Neretai darbo skelbimai nėra publikuojami viešojoje erdvėje. Dėl to kreipkitės tiesiai pas potencialų darbdavį, nusiųskite CV, pasiteiraukite dėl pageidaujamų pozicijų. Darbdavių sąrašą galite rasti čia.

  1. Pasiteiraukite savo pažįstamų

Kaip įmanoma labiau išplatinkite žinią, jog ieškote darbo, pasiteiraukite pažįstamų, kurie jau yra įsidarbinę Norvegijoje. Darbdavys jau pasitiki jo kompanijoje dirbančiu jūsų pažįstamu, tad jo rekomendacija tikrai padidins galimybę, jog būsite atrinktas darbui.

norvegu kalbos kursai

1 Komentaras. Palikti komentarą

Abiejų testų rezultatų interpretavimas (3 dalis) | Norvegija
2014/04/14 13:03

[…] Norvegu kalbos pamokos internetu […]

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>