Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Ar įmanoma dviguba Lietuvos – Norvegijos pilietybė?

2014- 06- 17

Norvegijos pilietybė

Dviguba pilietybė Lietuvoje ir Norvegijoje už ir prieš.

Dviguba pilietybė – teisinis statusas, kuriuo žmogus yra pripažįstamas daugiau nei vienos valstybės piliečiu. Vienos valstybės, kaip antai: JAV, Kanada ar Prancūzija leidžia būti kelių skirtingų valstybių piliečiams, motyvuodamos tuo, kad statusas padeda išlaikyti ryšį su gimtine. Kitos: Danija, Austrija, Kinija ar Japonija – draudžia, teigdamos, kad taip sumažėja lojalumas vienai valstybei. Šis klausimas liečia ir Norvegijoje gyvenančius lietuvius.

Bergeno lietuvių bendruomenė – tai bendrija, vienijanti Bergene gyvenančius Lietuvos piliečius bei padedanti išlaikyti lietuvišką identitetą ir kultūros paveldą Norvegijos karalystėje. Jos pirmininkė Edita Jakubkienė pasakoja, kad Norvegijoje su šeima gyvena jau ketverius metus. Į Lietuvą vasarą grįžta trumpų atostogų, o jos planuose – nuolatinis gyvenimas Norvegijoje. Apie pilietybės keitimą jos šeimyna dar nėra galvojusi, bet būtinai ketina apsvarstyti teigiamus ir neigiamus aspektus.

Eskaluojant dvigubos pilietybės klausimą, pirmininkė pritartų jos įvedimui Lietuvoje. „Mano nuomone, tai labiau sustiprintų mūsų šalies žmones ir būtume labiau vieningi. Suteikiant dvigubą pilietybę Lietuva nieko nepraranda, žmonės daugiau ar mažiau yra  susiję su Lietuva“.

Norvegijos pilietybė: reikalavimai

Reikalavimai, norint gauti Norvegijos pilietybę yra skirtingi. Jie priklauso nuo kandidato amžiaus, atvykimo į šalį laiko, šeimyninės padėties bei praleisto laiko Norvegijoje. Visa reikalinga informacija norvegų bei anglų kalbomis pateikiama valstybiniame puslapyje http://www.udi.no/en/.

Pagrindiniai reikalavimai suaugusiems:

 • Turite būti nuolatinis Norvegijos rezidentas.
 • Norvegijoje turite gyventi 7-erius iš pastarųjų 10-ies metų. O paskutiniuosius 3-ejus – gyventi šalyje pastoviai.
 • Turite būti išklausę norvegų kalbos kursus ar pateikti dokumentuotą norvegų ar samių kalbų mokėjimo įrodymą.Kursų trukmė priklauso nuo atvykimo į šalį laiko:
 1. Jeigu pirmasis leidimas gyventi Norvegijoje išduotas iki 2005m. rugsėjo 1d. – 300 valandų kursai.
 2. Jeigu atvykote į Norvegiją tarp 2005 m. rugsėjo 1d. ir 2012 m. sausio 1d. -teks išklausyti 250 valandų norvegų kalbos kursus bei 50 valandų socialinių mokslų kursus.
 3. Atvykusiems tarp 2012 m. sausio 1d. ir 2013 m. rugsėjo 1d. 550 valandų norvegų kalbos kursus bei 50 valandų socialinių mokslų kursus.
 4. Atvykusiems po 2013 m. rugsėjo 1d. –  550 valandų norvegų kalbos kursus bei 50 valandų socialinių mokslų kursus iš išlaikius galutinį egzaminą.
 • Turite patys atsisakyti savo valstybės pilietybės. Ji automatiškai neprarandama gavus Norvegijos pilietybę.


Norvegijos pilietybė vaikams:

Remiantis Norvegijos pilietybės aktu,

 • Vaikas, kurio gimimo metu vienas iš tėvų turėjo Norvegijos pilietybę, automatiškai ją įgyja. Nėra svarbu, ar vaikas gimė tėvams gyvenant santuokoje, bei ar pasaulį išvydo Norvegijoje ar kurioje nors kitoje valstybėje.
 •  Gali būti suteikta ir įvaikinimo būdu, jeigu bent vienas iš tėvų yra norvegas.
 • Tėvams suteikus Norvegijos pilietybę, jų atžala taip pat ją įgyja.

Dviguba pilietybė

Norvegijoje dviguba pilietybė nėra įprasta. Dažniausiai asmenys, norintys gauti norvegišką pasą, turi atsisakyti savo šalies pilietybės. Tėra yra keletas išimčių:

 • Jums gimus buvo suteiktos skirtingos kiekvieno iš tėvų pilietybės.
 • Turėjote Norvegijos pilietybę, o vėliau buvo suteikta kitos šalies pilietybė Jums to neprašant, pvz. santuokos būdu.

Tiek Norvegijoje, tiek Lietuvoje dvigubos pilietybės praktikos – neįprastos. Jos suteikiamos tik išimtiniais, įstatymo nustatytais atvejais. Tad norint tapti Norvegijos piliečiu bet kuriuo atveju reikės atsisakyti teisinio Lietuvos statuso.

Kaip manote, ar jums svarbi Norvegijos pilietybė? Kokia Jūsų nuomonė dėl dvigubos pilietybės įstatymų?

norvegu kalbos pamokos

Susiję straipsniai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>