Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Garsiausių Norvegijos menininkų darbai

da-vinci-bridge-696x364

Norvegijos meno scena pasaulio dėmesį patraukė 19 amžiuje, išgarsėjus tokiems menininkams kaip Johan Christian Dahl ir Johannes Flintoes. Šiandien Norvegija didžiuojasi užauginusi daugybę tarptautiniu mastu pripažintų menininkų, dirbančių įvairiose srityse, pradedant nuo juvelyrinių dirbinių dizaino, ledo skulptūrų ir baigiant fotografija, darbais.

Odd Nerdrum

Garsėjantis neįprastais figūriniais paveikslais, Odd Nerdrum nepabūgo modernizmo eroje žengti žingsnį atgal ir įkvėpimo sėmėsi iš tokių senųjų meistrų kaip Rembrantas ir Karavadžas. Jo paveikslai pasakoja istorijas, paremtas realiais įvykiais ir pasakojimais. Ankstyvuosiuose savo kūriniuose Nerdrum piešia socialinius reiškinius, o vėlyvieji jo darbai spinduliuoja giliu dvasingumu.
Odd Nerdrum darbus galima išvysti: Nacionaliniame meno muziejuje, Architektūros ir dizaino muziejuje; Haugar Vestfold Fylkesmuseum; Oslo Kommunes Kunstamlinger; Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst, Oslo

Pia Myrvold

Debiutavusi 1980-aisiais Pia Myrvold tapo žinoma visoje Norvegijoje. Derindama skirtingas terpes, Myrvold sukuria hibridines meno formas, pasitelkdama architektūrą, projektavimą, technologijas, šokį, muziką, vaizduojamąjį meną, madą, vaizdo techniką ir internetą. Jos kūriniai eksponuojami visame pasaulyje, taip pat ir gimtojoje Norvegijoje. Šios menininkės darbus galima lengvai atpažinti dėl jos savito ir išskirtinio stiliaus. Myrvold darbuose atsispindi šiuolaikinės realybės ir miesto gyvenimo atvaizdai, taip pat žmonių emocions ir technologinė pažanga.
Pia Myrvold meno darbus galima išvysti: Norvegijos dizaino ir architektūros centre; Stavangerio meno muziejuje

pia-myrvold

Verbjorn Sand

Susižavėjimą keliančius ir kvapą gniaužiančius Vebjorn Sand darbus gali išvysti jo vardo galerijose visoje Norvegijoje. Užbaigęs meno studijas Nacionalinėje dailės akademijos Osle, Vebjorn Sand mokėsi iš tokių Norvegijos dailininkų kaip Walter As ir Rolf Schonfeldt ir jų dėka tapo tikru tapybos meistru. Ekspedicijos į Grenlandiją ir Antarktidą smarkiai įkvėpė jo darbus. Vienas geriausių jo darbų tarptautiniu mastu yra „Ledo tiltas“, kurį jis sukūrė lankydamasis Antarktidoje 2006 metais. Be to, Vebjorn Sand suprojektavo Leonardo tiltą Osle 2001-aisiais remdamasis Leonardo da Vinci „Aukinio rago tilto“ brėžiniais, kurių iki šiol niekas nebuvo perkėlęs į trimatę erdvę.
Verbjorn Sand darbus galima apžiūrėti: Oslo oro uoste

Louise Nippierd

Garsėjanti metalo darbais, juvelyrika ir kūno skulptūromis Luiza Nippierd yra gerai žinoma šiuolaikinė britų-norvegų menininkė. Gimus Hamšyre, Anglijoje, vaikystėje jos visa šeima persikėlė į Norvegiją, čia ji jautėsi atstumta, nes vietos bendruomenėje be jos daugiau nebuvo angliškai kalbančių vaikų. Šį atskirties jausmą ji panaudoja savo kūriniuose, kurie aprėpia plačius socialinius ir politinius aspektus, tarp jų rasizmą, žiaurumą su gyvūnais, valgymo sutrikimus ir homoseksualumą.
Louise Nippierd darbus galima apžiūrėti: Oslo miesto muziejuje ir juvelyrinių darbų ekspozicijose visoje Norvegijoje

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>