Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Darbo pokalbis su norvegu: kaip gauti norimą vietą?

money-171540_1280

Jūsų laukia darbo pokalbis ir jau dabar viduje kirba jaudulys? Ramiai ramiai. Turiu patarimų, kurie padės įveikti stresą ir parodyti savo geriausias savybes. Taigi, pirmyn! Geras darbas Norvegijoje – misija įmanoma.

Pasimokykite prieš darbo pokalbį. Paprašykite ko nors, kuo jūs pasitikite, paklausinėti jus ir suteikti jums konstruktyvią kritiką. Tai padės nepasimesti darbo pokalbio metu.

Parenkite trijų minučių prisistatymą apie save. Turėtumėte pabrėžti, kodėl jus domina ši pozicija ir kodėl esate labiausiai kvalifikuotas kandidatas.

Rengdamiesi darbo pokalbiui dar kartą perskaitykite savo CV. Daugelis klausimų jums bus pateikiami remiantis būtent juo. Žinokite savo gerąsias savybes ir apgalvokite, ką galite patobulinti. Pasiruoškite papasakoti apie savo pasiekimus ir kaip jie padėtų bendrovei išspręsti vieną ar kitą problemą.

Svarbu susidaryti vaizdą apie siūlomą darbo vieta: pagrindines pareigas ir prisiimamą atsakomybę. Taip žinosite, ko bus tikimąsi iš jūsų norimos pozicijos.

Prieš darbo pokalbį internete paieškokite informacijos apie įmonę. Metinės ataskaitos, leidiniai ir pažįstamį žmonės yra galimi informacijos šaltiniai. Pokalbio metu nesijausite „žaliuku“, kai jūsų paklaus, ar ką nors žinote apie vietą, kurioje darbinatės.

Nenustebkite, jei darbdavys paklaus ar, jūsų nuomone, pritapsite prie kolektyvo, ar pakankamai gerai mokate norvegų kalbą. Be to, gali būti nagrinėjami jūsų ankstesnių darbų rezultatai. Priimkite tai kaip natūralią įdarbinimo dalį.

Iš anksto nuspręskite, kokio atlyginimo norite, bet derybas dėl jo palikite darbo pokalbio pabaigai. Pirmą komentarą apie darbo užmokestį rekomenduojama palikti darbdaviui. Taip turėsite geresnes galimybes derėtis. Nepamirškite pateikti svarių argumentų dėl norimo užmokesčio.

Nepamirškite paklausti, kaip kompensuojami viršvalandžiai, kokios yra premijos ir galimos papildomos užduotys. Taip išvengsite nesusipratimų įsidarbinus.

Pasiūlymą dirbti iš karto priimkite tik tada, jei esate labai patenkintas šia pozicija. Kitu atveju paprašykite laiko pagalvoti, bet ne daugiau kaip dieną ar dvi.

O ką daryti, jei darbdavys nesuteikia norimo atlyginimo, bet jūs vis vien norite šio darbo? Tada turite būti lankstus. Aptarkite įvarias kompensacijos galimybes. Gal tai bus pridėta atostogų savaitė, mokymai ar kitos papildomos išlaidos.

Kaip matote, geras darbas Norvegijoje – pasiekiamas ir realybėje :) Reikia tik nepagailėti laiko bei pastangų ir pasistengti dėl vietos, kurioje dirbti nori. Tad sėkmės visiems, siekiantiems įsitvirtinti šioje Šiaurės šalyje!

Registruokitės  http://norvegu24.lt/user/register ir aktualią informaciją apie Norvegiją bei norvegų kalbą gaukite dar karštą!

Informacijos šaltinis: http://www.infonorvegija.lt/

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>