Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Įdomūs faktai apie Norvegiją (1)

2014- 05- 15

factas

Šalies pavadinimas yra kilęs iš senovės skandinavų frazės  – nord veden (kelias į šiaurę).

Bausmės už vairavimą  išgėrus – itin griežtos. Sulaikytasis vairuotojas turi praleisti 30 dienų kalėjime, netenka vairuotojo pažymėjimo bei turi sumokėti baudą, prilygstančią  10% nuo savo metinių pajamų.

Baudos už greičio viršijimą yra didesnės nei už narkotikų laikymą –  viršiję greitį 10 km/h galite gauti apie 3000 kronų (1300 litų) baudą.

Norvegijoje tenka daugiausia milionierių vienam gyventojui.

Norvegai užima antrą vietą pasaulyje pagal mobiliųjų telefonų skaičių vienam žmogui (pagal šį rodiklį juos lenkia tik suomiai).

2005 m. rugsėjį Pasaulio Bankas išrinko Norvegiją palankiausia šalimi verslui kurti.

Norvegijoje elgetauti gali tik norvegai.

Norvegijoje neužtenka pasakyti paprasto „ačiū”. Reikia konkrečiai nurodyti, už ką dėkojama.
Lietuvoje dažnai girdimas posakis: „ačiū už viską” norvegui pašnekovui gali sukelti nuostabą ar bent jau sumišimą, kadangi tokiu užrašu Norvegijoje būna „puošiami” antkapiai.

Šiaurinėje Norvegijos dalyje, Lofoto archipelage, galite rasti miestelį, kurio pavadinimas yra trumpiausias pasaulyje. Jis vadinamas – Å. Norvegų kalboje tai reiškia – šaltinėlis. Vietinė valdžia turi daug problemų su atvykstančiais turistais, nes jie nuolat vagia ženklus su miesto pavadinimu.

Trollstigen – legendinis trolių kelias,  o tiksliau –  labai vingiuotas serpentinas besidriekiantis Trolių kalnuose. Pagrindinės turistų atrakcija – labai status kelias, į kurį automobiliai negali užkilti bei vienintelis pasaulyje įspėjamasis ženklas: „Dėmesio! Trolliai”.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>