Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Interaktyvumas ir autentika norvegiškuose TV serialuose

2017- 03- 20

scam1-696x364

Pasaulio dėmesį patraukė naujas kultinis norvegų serialas „Skam“ (norv. „Gėda“), kuris yra ypač pritaikytas jaunimui, užaugusiam socialinių tinklų apsuptyje.

Tarptautinis susidomėjimas

Didžiulė šio norvegiško serialo sėkmė lėmė, kad „Skam“ jau pradėtas rodyti Švedijoje ir Danijoje, o anglakalbiai serialo gerbėjai kiekvienai „Skam“ serijai kuria angliškus titrus, todėl šį novatorišką serialą internete gali pamatyti vis daugiau žmonių. Šio norvegiško serialo kūrėjus nustebino, kad žiūrovai buriasi internetinėse platformose ir vieni kitiems padeda išversti epizodus į anglų ar kitas kalbas.

Interaktyvūs veikėjai

Taigi, kuo serialas „Skam“ yra įdomus ir išsiskiria iš kitų tv serialų? Seriale pasakojama apie pasiturinčiame Oslo rajone gyvenančius paauglius, kurių kasdienybė pilna pašėlusių vakarėlių, romantinių santykių ir kasdienių dramų, kurios šį serialą iš pažiūros daro panašų į populiarųjį britų serialą „Skins“. Šis norvegų serialas įdomus ir neįprastas tuo, kad serialo veikėjai išlieka aktyvūs netgi kitapus ekrano – jie dalinasi žinutėmis socialiniuose tinkluose –„Facebook“ ir „Instagram“ – kur žiūrovams pateikiamos užuominos apie tai, kas nutiks kitoje serijoje. Toks serialo interaktyvumas įtraukė milijonus gerbėjų iš viso pasaulio. „Dažnai esame linkę žiūrėti į jaunų žmonių kasdienybę ir jų problemas nepakankamai rimtai“, – sako Håkon Moslet, Norvegijos radijo ir televizijos transliuotojo „NRK“ jaunimo laidų vadovas. Pasak H. Moslet, jauni žmonės nuo 15 iki 19 metų amžiaus sprendžia sudėtingas problemas, tačiau šis amžius jiems taip pat atneša nuostabių atradimų. Pasitelkus socialinių tinklų teikiamas galimybes, šis autentiškumu dvelkiantis serialas yra sukurtas, vadovaujantis visiškai naujais interaktyviais principais, kurių iki šiol nenaudojo jokie televizijos serialų kūrėjai.

scam2

Jaunatviški aktoriai

Serialo „Skam“ aktoriai yra paaugliškos išvaizdos, o jų amžius svyruoja tarp 17– 19 metų. Kiekvienas serialo veikėjas turi savo „Instagram“ paskyrą ir ją nuolat atnaujina, kai nutinka kas nors svarbaus ir įdomaus. Socialiniuose tinkluose pateikiami serialo veikėjų žinučių fragmentai leidžia nujausti, kas gali nutikti per kitą „Skam“ seriją. Visi serialo veikėjų įrašai socialiniame tinkle yra rašomi ir skelbiami realiu laiku. Toks interaktyvumas ir nuolatinis informacijos srautas žaibiškai įtraukė žiūrovus ir nepaliko abejingų nei paauglių nei jų tėvų, kuriems taip pat rūpi kokios paauglių gyvenimo realijos vaizduojamos seriale.

Visuomenės švietimas

Šis norvegiškas serialas taip pat siekia šviesti auditoriją jautriomis religinėmis temomis, pavyzdžiui, šalyje vis dar gajūs prietarai dėl musulmonų, todėl serialo veikėja Sana – sumani, aštriais pasisakymais garsėjanti musulmonė – seriale iškelia tam tikras religinių stereotipų problemas ir prisideda prie Norvegijos paauglių švietimo bei platesnių pažiūrų ir pasaulėžiūros formavimo.

Susiję straipsniai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>