Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Išgyvenimo vadovas: kaip taupyti Norvegijoje?

2014- 05- 19

blogas taupytiNorvegija laikoma arba brangia, arba labai brangia šalimi (priklausomai nuo atlyginimo :) Turistai, vykdami atostogauti į Norvegiją, dažnai prisikrauna pilnus lagaminus maisto, bet tie, kurie atvažiuoja čia ilgesniam laikui negali atsigabenti iš Lietuvos reikiamo kiekio maisto. Na, gal ir gali, bet ar tai racionalu? Pasirodo, perkant maistą iš vietinių parduotuvių, kainos nėra jau tokios baisios.

Žinoma, „protingai” apsipirkti Norvegijoje nėra lengva. Esame pripratę prie ganėtinai mažų kainų, tam tikrų prekinių ženklų bei pasirinkimo įvairovės. Norvegijoje sunkiausia tai, kad prekių asortimentas yra visiškai kitoks. Didelis kainų skirtumas ir nauji prekiniai ženklai neleidžia suprasti ar mokate pinigus už prekinį ženklą, ar už kokybę. Toks prekių kainos ir kokybės santykio tikrinimas bei eksperimentavimas užima daug laiko bei pinigų. Galiausiai, atrinkus sau „artimas” prekes pagal kainą ir kokybę, Jūs galėsite išleisti maistui ne tiek ir daug.

Siekdami sutaupyti, visų pirma, aktyviai pirkite akcijų (tilbut) metu. Pvz. visi sūriai už pusę kainos, 40% žuvies gaminiams ir t.t. Sekti akcijas galite internetinėse parduotuvių svetainėse – tokiu būdu iš anksto galėsite susiplanuoti pirkinius bei kelionių po parduotuves dienas.

Antra – pakeiskite mitybą ir pamirškite apie riebius, mėsėdžiams skirtus patiekalus. Norvegijoje galite išgyventi be cepelinų ar Kijevo kotleto. Mėsą pakeiskite žuvimi ir kitomis jūros gėrybėmis, kadangi tai yra žymiai sveikiau bei pigiau. Nepamirškite į savo valgiaraštį įtraukti ir kitų maisto produktų, prie kurių galbūt ir nesate įpratę, bet kurių paragauti tikrai verta, pvz. užuot laukę nuolaidos vištienai ar kiaulienai, įsigykite pigesnės veršienos ir avienos.

Trečia – pirkite dideles pakuotes. Perkant nedideliais pakeliais kaina dažnai būna klaidinanti, todėl geriausia skaičiuoti vieneto kainomis (žiūrėkite kainą už kg/litrą). Vieneto kaina dažniausiai būna pateikta mažu šriftu po pagrindine kaina. Taip jūs pamatysite, kad daugiau tikrai yra pigiau, pvz. 200 g dešrelių įpakavimas gali jums kainuoti 30 kronų (t.y. paėmus 5 pakelius po 200g (1kg) sumokėtumėte 150 kronų), tuo tarpu šalia gulintis tų pačių dešrelių 1kg įpakavimas kainuoja tik 100 kronų. Taigi, nereikia didelių matematinių žinių, kad suprastumėte, jog verta griebti didelį pakelį.

Paskutinė, bet  ne ką mažiau svarbi apsipirkinėjimo Norvegijoje taisyklė – pigūs produktai taip pat gali būti labai kokybiški! Nebijokite įsigyti „pigių“ prekybos centrų produktų, vien dėl to, kad šio prekinio ženklo gaminiai yra perpus pigesni nei kiti reklamuojami produktai. Pigesni „brandai“ savo kokybe neatsilieka nuo brangesnių, labiau reklamuojamų prekinių ženklų

Įdomus faktas –  daugelis prekybos centrų prekinių ženklų gaminių yra gaminami tose pačiose gamyklose kaip ir „vardiniai“ gaminiai. Drąsiai išbandykite ir patys spręskite ar prekė yra skani, kokybiška, ar ne, o ne mokėkite už žinomumą. Pigiausi prekiniai ženklai Norvegijoje tai – „Firstprice”, „Landlord” (Rema1000) ir „Euroshopper” (Rimi ir ICA).

Visgi, jeigu neatsiribojate kainų konvertavimo į litus ir kaskart važiuodami į Norvegiją vežatės tonas maisto, pasistenkite tai daryti blaiviu protu, nes daug produktų Norvegijoje yra pigesni negu Lietuvoje arba jų kainos labai panašios. Kartu vežkitės tik tai, be ko negalite gyventi arba nerasite Norvegijos parduotuvėse, pvz. varškės arba stipriųjų gėrimų.

norvegu kalbos kursai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>