Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Ką įdomaus galima nuveikti Lofotene, Norvegijoje?

lofoten-696x364

Norvegijai priklausantis Lofoteno salynas plyti vos 2 laipsniai į šiaurę nuo poliarinio rato. Nors tai gali atrodyti kaip ypač atšiauri vietovė, šiltosios Golfo srovės dėka Lofoteno salose žiemos yra švelnesnės nei čia atvykę lankytojai to tikisi. Lofoteno salyną sudaro keletas salų, esančių Norvegijos šiaurės vakarų pakrantėje ir apima Hinnøya ir Austvågøy salas, Gimsøy, Vestvågøy, Flakstadøya, Moskenesøya, Værøy ir Røst salas. Šis salynas garsėja savo nepakartojamu grožiu – didingais kalnais, plačiai besidriekiančiais smėlio paplūdimiais, jaukiais raudonais nameliais, fiordais ir vidurnakčio saule bei pašvaistėmis.

Paplūdimiai

Lankantis Norvegijos pakrantėje, ypač rekomenduojama nuvykti į Kvalvika paplūdimį. Plytintis šiaurinėje salos „Moskenesøya“ dalyje, tai yra retai aptinkamas paplūdimys, kuris pasiekiamas jūra arba kalnais. Šiame salyne paplūdimių gausybė – tikrai atrasite sau labiausiai tinkantį.

Švyturiai

Kai šalyje yra ypač svarbi žvejyba – švyturius galima išvysti visur. Švyturiai norvegų kalboje yra vadinami fyr, o Lofoteno salyne jų yra kelios dešimtys. Norint pasigrožėti Norvegijos švyturiais ir susidaryti švyturių maršrutą, pravartu panagrinėti platesnę informaciją (http://lighthousesofnorway.com/).

Švyturys „Skrova“ stovi mažoje saloje „Saltværsøya“, savivaldybės Vågan, Lofoteno salyne. Šis švyturys buvo pastatytas 1922. Skrova švyturys buvo vienas iš paskutinių Norvegijos švyturių, kuris buvo automatizuotas.

aurora_lofoten

Menas

Daugelis turistų mėgsta aplankyti kuo daugiau muziejų ir galerijų. Tačiau Norvegija turi šį tą ypatingo – tai „Artscape Nordland“. Tai yra lauko meno kolekcija, eksponuojama visoje šalyje. 18 tarptautinių menininkų šią kolekciją kūrė dešimtojo dešimtmečio viduryje. Tai yra puikus neįtikėtinai gražaus meno ir įspūdingo gamtovaizdžio derinys. Lofoteno salyne tokių „Artscape Nordland“ galima aptikti net šešis. Specialiame interneto žemėlapyje rasite kūrinių ir vietovės aprašymus bei informaciją apie menininkus: http://www.skulpturlandskap.no/artwork/

Nuotykiai

Lofoteno salyne galima pramogauti visais metų laikais: čia galima tyrinėti urvus ir akmens amžiaus raižinius, užsiiminėti banglenčių sportu, važinėtis dviračiais, plaukioti baidarėmis, laipioti uolomis, vaikščioti po kalnus, jodinėti arkliais, žaisti golfą arba stebėti paukščius.

Muziejai

Lofotene yra gausybė muziejų, siūlančių plačias ir įdomias ekspozicijas. Interneto svetainė Museum Nord yra nurodžiusi 21 muziejų Lofotene, Vesterålene ir Ofotene. „Lofotr“ vikingų muziejus buvo įkurtas archeologinių kasinėjimų vietoje 1983 metais, atrastame vikingų kaime 500 metų prieš Kristaus erą.
Lofoteno karo atminimo muziejus įsikūręs Svolvære vaizduoja penktojo dešimtmečio pradžią, nacių okupacijos erą. Jūs rasite istorinius to laikmečio atributus, drabužius ir dar daugiau eksponatų. Svetainėje, galite spustelėti ir pamatyti panoramines nuotraukas muziejuje.

Norvegijos žvejybos kaimelio muziejus įrengtas istoriniuose pastatuose, kur galima išvysti 1844 metais pastatytą akmens krosnį, žuvų taukų aliejaus gamybos būdus, žuvies džiovinimo patalpą ir dar daugiau. „SKREI“ patyrimų centre, galite aplankyti Lofoteno žuvininkystės istorijos muziejų, Lofoteno akvariumą ir galeriją. Be to, galite aplankyti žaislų muziejų ir durpių muziejų.

Nakvynės vietos

Daugelis bendruomenių senąsias žvejų kabinas (norv. rorbu) yra perdarę į turistų nakvynės vietas. Šie maži nameliai, iškilę virš jūros, yra ne tik žavūs, tačiau turi istorinę praeitį.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>