Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Ką mėgsta gerti norvegai?

2014- 04- 02

Šiandieną papasakosiu jums apie nacionalinius ir šiaip mėgstamus norvegų gėrimus.Kaip manote, ką jie daugiausiai geria?

Kaip sakot? Alų? Neee. Kaip teigia statistika, tai – pienas, kurio per metus kiekvienas norvegas išgeria po 150 l. Kiekvienos šeimos pusryčių stalas, mažųjų priešpiečiai mokykloje neįsivaizduojami be jo.

Norvegiskas pienas


Pieną šeimininkės pila net į mėsos troškinius. Norvegai šventai įsitikinę, kad jų pienas skaniausias pasaulyje, nes kur daugiau karvės ganosi tokiose smaragdinėse ganyklose, geria kalnų vandenį, kvėpuoja grynu oru?

Na, o kalbant apie svaigiuosius gėrimus, be abejo, nereikia ir tikėtis iš atšiauraus klimato, kad norvegai gamintų – o todėl ir labai mėgtų – vyną. Alus – kitas reikalas. Prieš šventes jį anksčiau darydavo kiekvienas didesnis ūkis.Šiomis dienomis šalyje tėra apie 18 alaus daryklų. Stipresnio nei 4,7 proc. alaus įprastai Norvegijoje nerasime. Jis, kaip ir kiti stipresni alkoholiniai gėrimai, parduodamas valstybinėse parduotuvėse “Vinmonopolet”.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>