Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Ką reikia žinoti keliaujant į Norvegijos kalnus?

kalnai_norvegijoje-696x364

Žygiai į Norvegijos kalnus įprastai yra gana saugūs, jei imamasi būtinų atsargumo priemonių ir tinkamai tam pasiruošus. Sakoma, kad Bergeno apylinkėse yra puikus būdas pradedantiesiems žygeiviams susipažinti su kalnų žygiais, pažinti Norvegijos gamtą ir pačius norvegus. Vis dėlto, yra keletas pagrindinių taisyklių, kurių išmintinga laikytis siekiant užtikrinti savo saugumą kalnuose.

Taisyklės kalnuose

Norvegijos žygeivių asociacija yra parengusi „Norvegijos kalnų kodeksą“ (pirmoji versija išleista dar 1967-aisiais), nurodantį kaip užtikrinti savo ir bendražygių saugumą kalnuose. Šis kodeksas yra laikomas Norvegijos kultūrinio paveldo dalimi.

#1 Suplanuokite savo žygį ir informuokite kitus apie savo pasirinktą maršrutą.
#2 Koreguokite planuojamų žygių maršrutus pagal galimybes ir oro sąlygas.
#3 Atkreipkite dėmesį į įspėjimus dėl oro sąlygų ir sniego lavinų grėsmės kalnuose.
Patikrinkite informaciją apie oro sąlygas ir sniego lavinų grėsmę tokiuose specializuotose interneto svetainėse kaip yr.no ir varsom.no.
#4 Pasiruoškite blogoms oro sąlygoms ir šalčiui, net jeigu planuojamas trumpas žygis. Ruošiantis žygiui į Norvegijos kalnus patariama visada įsidėti papildomus drabužius, maisto ir gėrimų, net jeigu planuojamas trumpas žygis. Juk oro sąlygos Norvegijoje kinta greitai. Patartina, kad žygio aprangą sudarytų keletas sluoksnių drabužių, ypač pasiteisina vilnos gaminiai.
#5 Turėkite visą reikalingą įrangą, kad galėtumėte padėti sau ir kitiems.
#6 Planuokite saugius žygio maršrutus. Sugebėkite atpažinti kalnų reljefą, keliantį sniego lavinų grėsmę, ir nesaugų ledą.
#7 Naudokitės žemėlapiu ir kompasu. Visada žinokite, kur randatės.
#8 Atminkite, kad geriau apsigręžti ir grįžti atgal, nei rizikuoti savo gyvybe.
#9 Tausokite savo energiją ir ieškokite pastogės, jei tai būtina.

Be to, Norvegijos žygių asociacija pataria visada su savimi turėti pirmosios pagalbos rinkinį.

kalnai_norvegijoje2

Leidimas įžengti

Visiems Norvegijos gyventojams galioja neribota teisė laisvai patekti į užmiesčio sritis, įskaitant nacionalinius parkus. Vis dėlto, reikalaujama, kad užmiesčio zonų lankytojai saugotų ir tausotų gamtą. Norvegijoje draudžiama kurti ugnį miškuose ir šalia jų laikotarpiu nuo balandžio 15-os iki rugsėjo 15 dienos. Besilankantiems gamtoje draudžiama ardyti paukščių lizdus ir šiukšlinti. Iš tiesų lankytojų prašoma palikti gamtą tokią, kokią jie rado. Daugiau informacijos apie pasiruošimą žygiams Norvegijoje rasite apsilankę Norvegijos keliautojų asociacijos puslapyje (https://english.dnt.no). Informacija šioje interneto svetainėje pateikiama anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis. Ieškant informacijos apie galimų žygių maršrutus ir trasų ilgius verta apsilankyti interneto svetainėje UT.no. Be to, Norvegijos kartografijos tarnyba pateikia išsamius žemėlapius (tik norvegų kalba), kuriuos galima atsispausdinti.

Smagus faktas: įprastai norvegai nėra linkę sveikintis su žmonėmis, kurių jie nepažįsta. Tačiau kalnuose tai negalioja. Todėl būkite pasiruošę sveikintis su visais, ką sutiksite pakeliui. Vėliau šie bendražygiai gali tapti puikiais draugais.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>