Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Ką reikia žinoti kuriant verslą Norvegijoje?

2015- 11- 08

verslas

Kuriant verslą Norvegijoje neteks nerimauti dėl nestabilios ekonomikos, politinės rizikos, dažnai besikeičiančių teisės aktų, privačios nuosavybės apsaugos spragų ar korupcijos. Verslininkai čia sutelkia dėmesį į naujovių kūrimą ir gaminių kokybės, garantuojančios konkurencingumą, užtikrinimą. Įdomu ir tai, kad skandinavai yra laikomi vienais geriausių verslo partnerių visame pasaulyje. Be to, Norvegija yra vertinama, kaip viena mažiausiai korumpuotų pasaulio valstybių. Pasaulio banko duomenimis Norvegija patenka tarp dešimties valstybių, kuriose verslo kūrimui sudaromos sąlygos yra vienos palankiausių pasaulyje. 2014-aisiais Norvegija šiame sąraše užėmė devintą vietą. Kiekvienais metais Norvegijoje sukuriama daugiau nei 30 000 naujų verslų. Atliktų tyrimų duomenimis, Norvegijoje geriausiai išsilaiko uždarosios akcinės bendrovės. Kuriantieji verslą Norvegijoje linkę užmegzti verslo partnerystę su Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Švedijos, Kinijos ir Danijos verslininkais.

Kantrybės reikalaujantis procesas  

Norintiems čia kurti savo verslą, pagalbos galima tikėtis iš įvairių valstybinių institucijų, visų pirma, Norvegijos vyriausybės. Tačiau, kaip sako patys norvegai: „Norvegijoje viskas užtrunka“. Todėl rekomenduojama apsišarvuoti kantrybe ir nuosekliai laikytis visų taisyklių ir standartų, susijusių su verslo steigimu šioje šalyje. Kuriant verslą Norvegijoje pirmiausia reikia apsispręsti, kokią verslo formą pasirinksite. Šiuo metu galima rinktis šias verslo formas:

  • individuali įmonė (Enkeltpersonforetak)
  • partnerystės (Ansvarlig selskap-ANS / DA)
  • uždaroji akcinė bendrovė (Aksjeselskap-AS)
  • kooperatinė bendrovė (SamvirkeforetakSA)
  • akcinė bendrovė (Allmennaksjeselskap-ASR)
  • asociacija (Foreninger)
  • fondas (Stiftelser)
  • Norvegijoje registruota užsienio bendrovė (Norskregistrert utenlandsk foretak, NUF)
  • Europos bendrovė (Europeisk selskap-SEselskap)

Verslo registravimo žingsniai

Kuriant verslo pavadinimą, svarbu, kad jis būtų unikalus ir lengvai įsimenamas. Be to, svarbu atkreipti dėmesį, kad registruojant savo verslą Norvegijoje tenka įveikti keletą etapų. Pradedantiesiems verslininkams pirmiausiai svarbu apsilankyti „Brønnøysund“ registrų centre (Brønnøysundregistrene), kur yra užregistruojama įmonė ir jos pavadinimas. Vėliau registracija vykdoma Norvegijos darbo ir gerovės administracijoje „NAV“ ir Norvegijos mokesčių inspekcijoje „Skatteetaten“. Apskritai Norvegijoje yra suteikiama verslo steigimo laisvė, tačiau tam tikruose sektoriuose yra reikalingos licencijos ir leidimai (ypač veiklai, susijusiai su maisto ruošimu ir alkoholio pardavimu). Be to, svarbu atkreipti dėmesį, kad Norvegijoje įsikūrusi bendrovė turi būti įregistruota kaip PVM mokėtoja, kai jos pardavimai viršija 50 000 NOK per metus.

 

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>