Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Kada sveikinti su Tėvo diena – birželį ar lapkritį?

2014- 06- 01

farsdag norway

Įprasta, kad pirmas žodis, kurį ištaria vaikas būna: „mama“. Lygiai taip pat įprasta, kad tėtis yra tas pavyzdys, į kurį lygiuojasi augdamos atžalos. Tėtis yra tas žmogus, kuris padės susidoroti su gyvenime iškylančiais sunkumais, mokys važiuoti dviračiu, apsiginti ar vairuoti. Abu tėvai yra labai svarbūs kiekvieno vaiko gyvenime, dėl to visame pasaulyje įvairiais sekmadieniais minimos Motinos bei Tėvo dienos.

Šiemet birželio 1 d. žymi ne tik kalendorinę  vasaros pradžią, bet ir Tėvo dieną. Tiesa, tuo metu šventė minima Lietuvoje, Norvegijoje Tėvo diena – farsdag – švenčiama kitu laiku, antrąjį lapkričio sekmadienį, tad šiemet ji bus lapkričio 9 d.  Skirtingas ir Motinos dienos minėjimas. Lietuvoje tai darome pirmąjį gegužės sekmadienį, o vidurnakčio saulės krašte morsdag švenčiama antrąjį vasario sekmadienį.

Šventės abiejose šalyse minimos panašiai, tačiau labai skiriasi tėvų Norvegijoje gaunamos pašalpos. Porai susilaukus naujagimio abu tėvai iškart gauna 2 savaičių pilnai apmokamas atostogas. Taip pat poroms bendrai suteikiamos ir 46 savaičių išeitinės, kurių metu gaunamas visas atlyginimas, arba galima pasirinkti kitą variantą – 56 savaičių atostogas gaunant 80 % algos. Siekiant skatinti tėvus būti kuo daugiau su šeima, jiems suteikiama 10 savaičių poilsio, kurios negalima perleisti motinai, tad net 90 % vyrų Norvegijoje ilsisi nuo darbo bent 12 savaičių.

Tėvai yra be galo svarbūs mūsų gyvenime –  jie suteikia mums  gyvybę, meilę bei rūpestį. Tad sekmadienį atminkime pasveikinti savo Tėčius, gyvenančius Lietuvoje.

Glad Fars Dag!

norvegu kalbos kursai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>