Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Kaip išmokti kalbėti norvegiškai? Mokytojos patarimai (1)

Briedis-norvegu-manonorvegu-800x417Norime su jumis pasidalinti keliais patarimais, kaip lengvai, greitai ir su didžiuliu malonumu išmokti kalbėti norvegiškai. Turbūt nerasime tokių, kurie nori mokytis ilgai ir nuobodžiai? :)

Bet pirmiausiai siūlome įsidėmėti MES VISI GALIME IŠMOKTI NORVEGŲ KALBĄ. Jei skaitote šį tekstą, vadinasi, kalbate lietuviškai, o tai yra tikrų tikriausias įrodymas, kad galite išmokti ir dar vieną. Vadovaukitės šiais patarimais ir nė nepastebėsite, kaip greitai galėsite visus nustebinti savo norvegų kalbos žiniomis. Pradedam!

1. Venkite gramatikos

Kai imamės naujos veiklos, kad ir kas tai bebūtų: darbas, pomėgis ar studijos, norime kuo greičiau viską suprasti. Tą patį darome ir pradėję mokytis užsienio kalbos – iš karto norime žinoti, kodėl žodis rašomas vienaip, o ne kitaip ir pan. Tai jokiu būdu nereiškia, kad nereikia mokytis gramatikos. Taisyklės yra reikalingos, bet jas galime išmokti ir vėliau. Pirmiausiai stenkitės klausytis ir atkartoti.

2. Klausykite

Pratinkite savo ausis prie norvegų kalbos. Stenkitės kuo daugiau girdėti gyvos kalbos. Klausykite įvairių radijo programų. Dar vienas labai smagus būdas mokytis — klausytis norvegiškos muzikos. Taip ne tik išmoksite geriau suprasti kalbą, bet ir priprasite prie jos skambesio.

3. Žiūrėkite filmus

Filmų žiūrėjimas originalo kalba padeda išmokti naujų žodžių. Stenkitės filmus žiūrėti su norvegiškais subtitrais. Tokiu atveju, visada žinosite, ką kalba aktorius, o filmo kontekstas padės suprasti, ką reiškia nežinomi žodžiai ar frazės. Bet tai dar ne viskas – filmų žiūrėjimas mus supažindina su Norvegijos kultūra, žmonių gyvenimo ir bendravimo įpročiais.

4. Būkite praktiški

Pasinaudokite kiekviena proga praktiškai pritaikyti savo norvegų kalbos žinias. Pavyzdžiui, norite išmokti pamoką apie skaičius — keliaukite į parduotuvę. Kai į pirkinių krepšelį dėsite tris obuolius, sau garsiai pasakykite: tre (liet. trys). Norite išmokti mėnesius ar savaitės dienas — planuokite savo darbotvarkę. Kai į kalendorių rašysite, kad penktadienį keliaujate su draugais į kiną, sau garsiai ištarkite: fredag (liet. penktadienis).

Pradžiai tiek, o tęsinys kitame straipsnyje.

Pasidalinkite savo patarimais, kas jums padeda mokytis kalbos?norvegu kalbos kursai

1 Komentaras. Palikti komentarą

Kaip išmokti kalbėti norvegiškai? Mokytojos patarimai (2)
2015/04/02 13:01

[…] Pirmus 4 patarimus rasite čia. […]

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>