Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Kaip neapsigauti ir netapti „aprilsnarr“?

2015- 04- 01

Ar kada susimąstėte, iš kur atsirado ir kodėl taip smagu švęsti kvailumą balandžio 1-ąją Melagių dieną? O juk tikrai labai smagu :) Tai išties keista, sena ir įvairiomis atsiradimo istorijomis apipinta šventė. Šią dieną mes darome išdaigas ir norime apgauti kaip įmanoma subtiliau ir smagiau savo draugus bei artimuosius.

Ši, matyt, smagiausia diena metuose yra švenčiama visame pasaulyje, ne išimtis ir Norvegija. Melagių diena šioje šalyje yra išties populiari. Pats populiariausias apmulkinimo būdas šioje šalyje – įvairių, nebūtų istorijų sukūrimas ir stengimasis jomis įtikinti aplinkinius, na o žmogus, kuris ta istorija patiki, lieka apgautas ir vadinamas Aprilsnarr.
Ta proga kviečiame susipažinti ir kartu pasijuokti iš bene smagiausių visų laikų norvegų sugalvotų istorijų ir iškrėstų pokštų balandžio 1-osios proga!

Požeminis traukinys Švedija – Norvegija!

2004 m. Norvegijos turizmo valdyba paleido reklamą viename didžiausių Švedijos dienraščių apie naują požeminį super-traukinį „Scandinavian Earthlines“. Šie traukinio bėgiai sujungs Švediją su Norvegiją ir leis nuo vieno šalies galo iki kito atvykti mažiau nei per valandą! Šalia reklamos buvo pridėtas informacinis numeris, kuriuo paskambinę, susidomėję skaitytojai, galės gauti daugiau informacijos. Skambinusiems, deja, teko nusivilti, jok tai tik balandžio 1-osiso pokštas. Norvegijos turizmo valdyba visus mielai pakvietė apsilankyti Norvegijoje.

Energija iš žvaigždžių?

Viena didžiausių elektrą tiekiančių kompanijų Norvegijoje „Statkraft“ 2008 m. paviešino klipą, kuriame anonsuotas dar niekur pasaulyje nematytas technologinis išradimas – įrenginys, kuris gauna energiją iš žvaigždžių! Šis klipas ir idėja susilaukė milžiniško susidomėjimo.

Šį vaizdą išvyskite ir Jūs:

15 tūkst. metų senumo kūnas!

2004 m. Oslo miesto valdyba paskelbė stulbinamą žinią, jog miesto darbuotojai, kasdami naują metro tunelį, rado 15 000 metų senumo žmogaus kūną. To pasėkoje, kasimo darbai buvo sustabdyti neribotam laikui, o tariamas kūnas buvo pavadintas „Homo-Metro“. :)

Nemokamas vynas?

1950 m. didžiausias Norvegijos laikraštis „Aftenposten“ paskelbė, jog valstybės valdoma alkoholio bendrovė gavo milžinišką kiekį vyno iš Prancūzijos, tačiau jam patalpinti pritrūko butelių. Norėdami atsikratyti vyno pertekliaus, paskelbė vienos dienos akciją. Jei pirkėjai atsineš savo tarą vynui įsipilti, jis kainuos 75% pigiau.
Kai ryte 10 val. atsidarė parduotuvės, prie jų jau buvo susidariusios milžiniškos eilės. Dauguma žmonių, išgirdusių apie tokią nuolaidą, specialiai nusipirko įvairių butelių bei kibirų vynui patalpinti.

Juokas daro jus gražesnius! Juokimės ir juokaukime ne tik per Melagių dieną!

norvegu kalbos kursai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>