Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Kaip Norvegijoje užtikrinama darbo ir laisvalaikio pusiausvyra?

jon-flobrant-65426 (1)

Kaip Norvegijoje užtikrinama darbo ir laisvalaikio pusiausvyra?

Dažnas lietuvis nori išvykti dirbti į Norvegiją – geri atlyginimai, graži gamta ir nedidelis atstumas nuo Lietuvos vilioja įvairių sričių darbuotojus. Vis dėlto, toks pasikeitimas reiškia ir naujos kalbos mokymąsi, būsto ieškojimą bei dažnai nuo nulio pradedamą kopimą karjeros laiptais. Taigi, koks vis dėlto yra darbas Norvegijoje? Ar geras atlyginimas – vienintelis privalumas?

Pusiausvyra

Kaip nustatomas darbo ir poilsio balansas? Išskiriami trys dėmenys: procentas darbuotojų, gyvenančių šalyje ir per savaitę dirbančių daugiau nei 50 valandų; vidutiniškai darbuotojo praleistas laikas su šeima, draugais, pramogaujant, miegant ir valgant (kitaip sakant, laikas, iš kurio neuždirbami pinigai) bei moterų, kurios turi vaikų, įsidarbinimo procentas.

Norvegija – tarp lyderių

Daugumoje sąrašų, kurie skirti atrinkti geriausiai darbą su laisvalaikiu derinančias valstybes, Norvegija yra pirmaujanti šalis. Kartais atrodo, kad daugumoje valstybių žmonės gyvena tam, kad dirbtų (ir darbas jose dėl to yra labai sureikšminamas), o Norvegijoje, galima sakyti, yra atvirkščiai – žmonės dirba tam, kad galėtų įdomiai gyventi.

Pavyzdžiui, ofisai paprastai duris atveria nuo 8 valandos ir veikia iki 16 val. Tai nereiškia, kad norvegai dirba mažai – veikiau reiškia tai, kad jie dirba produktyviai ir pasibaigus pamainai gali keliauti namo bei užsiimti svarbesne veikla, pavyzdžiui, šeima.

Šeima – svarbiausia vertybė

Šeima yra svarbi – darbuotojai gali pasiprašyti pertraukos darbe tam, kad vaikus nuvežtų į būrelį ar varžybas bei turi teisę pasiimti biuletenį tam, kad prižiūrėtų susirgusius vaikus. Darbuotojams dažnai siūlomos narystės sporto klubuose, pakvietimai į renginius ar tiesiog nuolaidos paslaugoms, taip investuojama ir į jų laisvalaikį.

Norvegiškas gyvenimo būdas koncentruojasi į šeimos vertybes, sportą ir buvimą lauke. Paprastai šiuos aspektus į visumą sujungia atostogos kalnų namelyje, priklausančiame šeimai.

Demokratiški sprendimai ir asmeninis tobulėjimas

Paprastai darbuotojais pasitikima ir jiems leidžiama užduotis atlikti taip, kaip jie nusprendžia jas vykdyti. Kai kuriose darbovietėse sunku atskirti, kad yra viršininkas, nes sprendimai priimami demokratiškai. Apranga taip pat dažniausiai būna neįpareigojanti.

Norvegus motyvuoja asmeninio tobulėjimo galimybės, draugiški santykiai su kolegomis ir maloni darbo aplinka. Užmokestis ar gaunamos nuolaidos paprastai lieka antrame plane. Dažnai norima, kad darbuotojai siektų dirbti kartu bendram labui. Vis dėlto, tai priklauso ir nuo darbo srities – pavyzdžiui, su finansais, pardavimais susijusios įmonės skatina ir atskirų darbuotojų pasiekimus.

BusinessInsider.com duomenimis, Norvegija 2017-ųjų vasarį buvo šalis, geriausiai suderinusi darbo ir poilsio balansą, nepaisant to, kad darbo savaitė nėra trumpa ir dauguma gyventojų dirba apie 42 valandas per savaitę (palyginimui Danija – 39, Naujoji Zelandija – 36).

 

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>