Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Kaip susirasti draugų norvegų?

2014- 05- 02

norvegu kalba

Su norvegais susidraugauti sunku, tačiau jų bičiulystė – ilgaamžė. Sakoma, kad šiauriečiai – tarsi termosai. Išorėje kieti ir šalti, o viduje – švelnūs bei šilti. Pateikiame keletą patarimų, kaip atsukti dangtelį ir patekti į jų vidų.

Visų pirma atsisakykite neigiamų nuostatų apie norvegų būdą. Taip, yra dalis tiesos, kad šiauriečiai uždari, drovūs, nelinkę megzti naujų pažinčių, tačiau tai nereiškia, kad  jie nėra įdomūs ar nesidomi Jumis. Tereikia suprasti Norvegijos kultūrą. Ilgus amžius žmonės gyveno šaltai, žiemą retai matydami saulės šviesą, izoliuotose vietovėse mažai kontaktuodami su kitomis bendruomenėmis. Taip ir išsivystė uždaras jų būdas. Norint susirasti draugų šiauriečių, reikės atsikratyti išankstinių nuostatų ir turėti truputėlio kantrybės.

Būkite aktyvūs ir nebijokite palikti savo komforto zonos. Svarbu suvokti, kad Jūs esate užsienietis, tad patiems teks inicijuoti pažintis. Galite užsirašyti į įvairius būrelius – slidinėjimo, mezgimo, kulinarijos. Norvegijoje jų yra begalė. Reguliarias lankantis užsiėmimuose natūraliai plėsis Jūsų pažįstamų ratas ir taip žingsnelis po žingsnelio suartėsite su norvegais.

Nenusiminkite, jei esate ignoruojamas. Dažnai tenka susipažinti su norvegais bare arba vakarėlyje. Atrodo, kad su Jumis bendravo draugiškai, tačiau kitą savaitę  net neprisimena ir ignoruoja? Tai nebūtinai reiškia, kad esate nemėgstamas. Tiesiog norvegai išgėrę pasidaro itin draugiški ir atviri net pirmąkart gyvenime matomiems žmonėms. Tačiau būnant blaiviems jiems pasidaro gėda dėl iškrėstų kvailysčių ar išpažintų paslapčių, tad apsimetama, kad nieko neįvyko. Tad nenustebkite, kad Jūsų neprisimins kitą dieną po smagaus vakarėlio, tačiau ir nenuliūskite. Atminkite, kad jeigu norite rasti gerų draugų, reikia susipažinti šiems esant blaiviems.

Domėkitės norvegų pomėgiais. Dažniausiai pasitaikantys yra šie: slidinėjimas, žūklė, stovyklavimas, kulinarija ir pan. Radus bendrų hobių  daug lengviau užmegzti naujas pažintis. Beje, norvegams labai patinka klausytis pagyrų apie jų šalį. Daug girkite jų kultūrą, maistą,  gamtą ir taip palenksite juos į savo pusę.

Jeigu santykiai su naujais pažįstamais sekasi sklandžiai, kaip žinoti, ar jei jau tapo tikrais draugais? Artimos bičiulystės požymiai tokie: Jūs buvote pakviestas į naujojo draugo namus vakarieniauti. Su Jumis pasidalino asmeniniais išgyvenimais ar emocijomis – liūdesiu ar nusivylimu. Norvegai yra lygiai tokie pat draugiški blaivūs, kaip ir būdami girti. Esant šiems požymiams žinokite, kad bičiuliams galite skambinti ir vidurį nakties.

Sėkmės!

norvegu kalbos kursai

1 Komentaras. Palikti komentarą

Gyvenimas Norvegijoje. Patarimai, kaip pritapti
2014/07/01 10:55

[…] į svečią šalį, iš pradžių bendraujame su tautiečiais bei užsieniečiais, tačiau susiradus draugų norvegų bus lengviau integruotis į šalies gyvenimą. Sakoma, kad šiauriečiai tarsi termosai: išorėje […]

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>