Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Kaip veiksmingai mokytis užsienio kalbų?

flowers-fb

Mokytis užsienio kalbų verta dėl daugybės priežasčių. Vieni mokosi užsienio kalbų, nes nuolat keliauja, kitiems tai padeda susirasti norimą darbą, treti nori pažinti skirtingų kultūrų žmones bei turėti galimybę žiūrėti filmus ir skaityti straipsnius užsienio kalba. Juk  dar Nelsonas Mandela taikliai pastebėjo, kad „tik kalbėdami su žmogumi jo kalba, pasieksime jo širdį“.

Kasdienė praktika

Švedų psichologas K. Anders Ericsson, parašęs 900 puslapių akademinę knygą „Kembridžo vadovas apie profesionalumą ir profesionalų atlikimą”, bandė išsiaiškinti kiek užtrunka laiko ir pastangų norint pasiekti profesionalumą užsibrėžtoje srityje, kaip antai mokantis užsienio kalbos. Pasak šio autoriaus, „gyvenant oloje geologais netampama”, todėl neužtenka vien būti tam tikra kalba kalbančioje aplinkoje ir tikėtis, kad savaime išmoksime kalbą. Užvis svarbiau aktyviai mokytis patiems, kasdien skiriant bent dvi valandas kalbos treniruotėms. Juk dvi valandos per dieną sudaro apie 700 valandų per metus ir apie 7 000 valandų per dešimtmetį, o tai, anot K. Anders Ericsson, garantuoja sėkmingą lingvistinių iššūkių įveikimą. Mokantis užsienio kalbos, rekomenduojama kasdien lavinti silpniausias sritis, o ne pakartotinai atlikinėti tai, kas ir taip gerai pavyksta. Be to, norintiesiems išmokti užsienio kalbos svarbu atkreipti dėmesį, kad lengviau prisimename trumpą, išskaidytą informaciją, kurią susiejame į prasmingą visumą, o ne ilgus tekstus ar padrikus žodžius, nekeliančius mums jokių prasminių asociacijų. Juk lengviau prisiminti dešimt trumpų pasakojimų, kurių kiekvieną sudaro 100 žodžių nei vieną ilgą tūkstančio žodžių istoriją. Suskaidytą informaciją susiedami su jau turimomis žiniomis, įtvirtiname naujas žinias ilgalaikėje atmintyje.

Mokymosi stiliai

Mokantis naujos kalbos, svarbu išsiaiškinti, koks mokymosi stilius yra būdingas besimokančiajam: ar mokantis geriau pasitelkti vaizdines, garsines priemones, ar kinestetinius pojūčius. Išskiriami trys mokymosi stiliai:

  • Vizualikams rekomenduojama kuo dažniau užsirašinėti naujus žodžius ir terminus.
  • Auditorikai geriausiai įsimena skaitydami balsiai arba klausydami užsienio kalbos žodžių ir dialogų.
  • Kinestetikai mėgsta mokytis grupėje naudodami kuo daugiau praktinių priemonių, leidžiančių „pajusti” kalbą.

Žinodami savo mokymosi stilių, galite pagreitinti kalbos išmokimą ar bent jau labiau mėgautis pačiu mokymosi procesu. Be to, svarbu prisiminti, kad kalbos mokymasis gali būti smagus, tad patariama kuo dažniau žiūrėti filmus norima išmokti užsienio kalba, skaityti užsienio spaudą, bei knygas, klausytis dainų ir radijo laidų užsienio kalba bei susirasti pašnekovų ar susirašinėjimo draugų, kurių gimtoji kalba yra būtent ta, kurią trokštate išmokti.

Sveikiname su rugsėjo 1-ąja ir laukiame jūsų Norvegu24 pamokose!

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>