Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Kasdienė virtuvė

2014- 04- 02

Desertas

Ar žinote, ką mėgsta valgyti norvegai? Jie – šaldytų picų mėgėjai. Kaip teigia statistika, per metus norvegai suvalgo 20 milijonų šaldytų picų, šių tarpe absoliuti favoritė yra pica “Grandiosa”.

Norvegų virtuvėje dažnai patiekiama tiršta miltų košė – rømmegrøt, gaminama iš pieno, grietinės ir miltų. Net per vestuves paduodama kvietinė košė su grietinėle.


Sumuštinis – et smørbrød – neatskiriama kiekvieno norvego kasdienybės dalis. Rytais mokiniai, studentai, biurų darbuotojai, gydytojai – visi tepasi jų krūvas ir nešasi į darbą, tai daro netgi eidami pasivaikščioti.

Matpakke – ypatingo dėmesio vertas žodis. Tai paruoštas ir supakuotas maistas, kurį kiekvienas pasiima su savimi. Norvegai retai kada pietauja kavinėse, tai daryti jiems kasdieną – brangus malonumas. Matpakke – puikus sprendimas.

Mums būtina išmokti ir kitą specifinį žodį – pålegg – taip norvegai vadina viską, ką galima dėti ant sumuštinio:

sūrį – en ost

dešrą – ei/en pølse

daržoves – grønnsaker

vaisius – frukter

uogienę – et syltetøy

Visa tai vadinama pålegg :)

Karštas patiekalas Norvegijoje dažniausiai valgomas tik kartą per dieną – per pietus, kurie būna gana vėlyvi.

Tradicinė norvegų duona yra kieta, bet traški. Kartais šeimininkės ją laikydavo net pusę metų. Tačiau, paslaptis, jei norvegišką duoną pamirkysite piene ar gausiai aptepsite sviestu – pirštus apsilaižysite.

Kiti įdomūs norvegų patiekalai:

Lefse – iš bulvių plokščioje metalinėje keptuvėje keptas blynas, apteptas sviestu, cinamonu, cukrumi arba pagardintas sumuštinių priedais, susuktas ir perpjautas.

Krumkake – mums žinomas vaflinėje keptas vaflis, kuris susukamas ir pagardinamas tekšių uogomis, putėsiais, ledais pudingu.

Ølbrød – alaus sriuba, verdama iš juodo, šviesaus alaus, apelsino žievės ar imbiero, cukraus, miltų kiaušinio trynio ir pieno.

Ypatingą vertę senovėje turėjo sviestas – savotiškas piniginis vienetas – ant stalo stovėdavo ypač dailiai išraižyti jo kubilėliai. Vestuvinis stalas buvo puošiamas didžiulėmis jo piramidėmis.

Norvegiska tirsta miltu kose

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>