Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Ko neklausti norvego darbdavio?

darbdavio sypsena

Geriau darbdavio veide matyti šypseną, o ne iš nuostabos pakeltus antakius.

Užduoti klausimus per darbo pokalbį būtina. Taip parodote, kad domitės įmonės veikla ir norite joje dirbti. Tačiau klausimas nelygus klausimui. Kartais netinkamas smalsavimas darbo pokalbio metu gali kainuoti darbo vietą. Jūsų akims ir mintims – pagrindiniai klausimai, kurie kaip reikalas suerzina norvegus darbdavius.

Taigi, ko neklausti norvego darbdavio:

Kokia šios kompanijos veiklos sritis? Šis klausimas tinkamas tik tada, kai kalbate su personalo atrankos įmone ir ji nėra nurodžiusi kompanijos veiklos srities.

Kokie reikalavimai šiai darbo pozicijai? Jūs juk skaitėte darbo skelbimą, ar ne?

Jeigu pradėsiu dirbti, kada galėsiu išeiti atostogų? Klausimus apie atostogas užduokite tada, kai įsidarbinsite.

Ar galėsiu pasiimti mamadienių / tėvadienių?  Šias dienas jums garantuoja įstatymas. Teiravimasis apie juos per darbo pokalbį gali sudaryti įspūdį, kad norite labai atsipalaiduoti.

Kiek man reikės dirbti, kad būčiau paaukštintas? Paaukštinimas priklauso nuo darbo kokybės, lyderystės įgūdžių ir kompanijos vykdomos politikos. Geriau klausimą suformuluokite taip: „Kokios yra paaukštinimo ir asmeninės karjeros galimybės?“

Ar aš priimtas? Tokiu klausimu sudarysite įžūlaus asmens įspūdį. Geriau pasiteiraukite, kada galėtumėte tikėtis atsakymo.

Kiek CV atsiuntė į šią poziciją? Ši informacija daugeliu atžvilgiu yra konfidenciali.

Gal galėtumėte pakomentuoti mano CV? Jei darbdavys pakvietė jus pokalbiui, vadinasi Jūsų CV yra tinkamas.

Gal galėčiau pasikalbėti su vadovu? Personalo specialistai nusamdyti tam, kad jus įdarbintų, nes vadovas tam neturėjo laiko ir pan. išteklių. Atminkite tai.

Kaip Jūsų įmonė žiūri į vėlavimą? Punktualumas – viena iš privalomų savybių darbuotojui. O toks klausimas išduoda, kad Jums šio būdo bruožo trūksta.

●Ar turėsiu bendrauti norvegų kalba? Tai tas pats, kaip lietuvio darbdavio klausti, ar jo įmonėje, esančioje Lietuvoje, turėsite bendrauti lietuviškai.

Ar galiu į darbą atsivesti šunį? Be komentarų.

Ar man reikės atlikti narkotikų testą? Juk nenorite, kad darbdavys pagalvotų, kad juos vartojate, ar ne?

Ar kompanija riboja interneto naudojimą? Internetą galima naudoti tik darbo reikalais. Asmeninio elektroninio pašto, facebook paskyros tikrinimą palikite namams.

P. S. Klausimus, susijusius su atlyginimu, rekomenduojame pateikti darbo pokalbio pabaigoje. Ko gero, darbdavys apie tai užsimins pirmas, kaip ir būna dauguma atvejų :)

Tad jei atminsite, ko neklausti norvego darbdavio, tikėtina, kad šioje Šiaurės šalyje lengviau rasite tiek laikiną, tiek nuolatinį darbą. Lykke til! – Sėkmės!

Registruokitės  http://norvegu24.lt/user/register ir aktualią informaciją apie Norvegiją gaukite dar karštą!

Informacijos šaltinis: http://norvegija.org/

norvegu kalbos kursai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>