Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Kodėl vaikai taip lengvai mokosi užsienio kalbos?

vaikas

Ar  yra prasmė mokantis užsienio kalbos naudotis knygomis ir filmais, skirtais vaikams? Kodėl vaikai taip sėkmingai ir lengvai mokosi užsienio kalbos? Ar jų metodų taikymas suaugusiems padės pasiekti norimų rezultatų?

Jeigu pažįstate dvikalbį vaiką (arba patys turite), turbūt nekartą jis sužavėjo savo kalbiniais sugebėjimais.

Kai kurie tėvai net mano, kad jų džiaugsmas – tikras kalbinis genijus. Nieko keisto, kad jie svarsto, kokios priežastys lemia tokius vaiko pasiekimus:

  • Mokosi žaisdamas.
  • Daro klaidas ir visai dėl to nesijaudina.
  • Nebijo kritikos.
  • Pats irgi nekritikuoja ir priima kalbą tokią, kokia ji yra.
  • Be paliovos bando ir kartoja.
  • Negalvoja apie tai, kaip reikia mokytis – veikia.
  • Yra apsuptas kalbos.
  • Lydimas atvirumo, smalsumo ir teigiamo nusiteikimo.

Nusiteikimas gali įkvėpti kiekvieną suaugusįjį. Tik ar norint pasiekti sėkmę, užtenka mokytis iš vaiko?

Dažnas suaugęs galvoja: ar tikrai privalau mokytis artikelių? Ar turiu žinoti taisyklingo tarimo taisykles? Juk mano vaikas to nedaro ir taip gražiai kalba!

Vaikas neprivalo įsiminti artikelių, nes kiekvieną žodį mokosi jį vartodamas. Jam nesvarbu ar daiktavardis yra vyriškosios giminės, ar moteriškosios. Ir taip pavartos jį taisyklingai arba taip, kaip ankščiau išgirdo. O jeigu padarys klaidą? Suaugęs jį pataisys. Juk tai daro kiekviename žingsnyje :)

Panašiai ir su tarimo taisyklėmis. Išmokti taisyklingai tarti – gal ilgas procesas, paremtas nuolatiniais bandymais. Galima daryti prielaidą, kad bandymų ir klaidų metodu išmoksime kalbą. Vis dėlto išmokus pagrindines fonetikos taisykles, greičiau peržengsite kalbėjimo barjerą.

Nieko blogo mokantis užsienio kalbos, naudotis vaikams skirta medžiaga. Jeigu tai etapas, kuris padės jums greičiau pereiti prie rimtesnės literatūros skaitymo ar filmų žiūrėjimo, tikrai verta pabandyti.

Naudodamasis vaikams skirta medžiaga taikote kitą metodą nei jie. Tik įrankis toks pats. Ne kiekvienas filmas ar knyga, skirti vaikams, bus tinkama jums. Gaila laiko vaikiškai knygelei ar teletabiams.

Iš vaikų galite pasimokyti drąsos. Bendraukite su aplinkiniais! Nuolatiniai bandymai ir teigiamas nusiteikimas, neblėstantis smalsumas ir žavėjimasis visu tuo, kas nauja – tegu lydi jus kasdien mokantis kalbos.

Ar tenka mokantis naudotis vaikams skirta medžiaga? Ką patartumėte kitiems?

 

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>