Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Kokių lauktuvių parvežti iš Norvegijos?

norway-troll-696x463

Nepaisant to, kad lauktuves kartais nepaprastai sunku išrinkti, įsigiję laimę nešančių suvenyrų, jaukių ir šiltų drabužių bei gardžių skanumynų, neabejotinai praskaidrinsite nuotaiką namiškiams.

Laimingieji troliai (norv. Lykketroll). Manoma, kad troliai buvo pirmieji Norvegijos gyventojai, gilioje senovėje gyvenę kalnuose, kai visa žemė dar buvo padengta ledu. Nors teigiama, kad šios būtybės būdavo skirtingų dydžių, tačiau troliai pasižymėjo keletu bendrų bruožų: visi jie turėjo tik keturis pirštus ir uodegą, panašią į karvės, o jų nosys buvo tokios ilgos ir raudonos, kad buvo manoma, jog jomis jie maišydavo sriubą. Sakoma, kad trolius galima išvysti tik temstant arba nakties metu, nes saulės šviesa juos paverčia akmenimis. Be to, troliai pasižymėjo prieštaringais charakterio bruožais – jie galėdavo būti draugiški ir bjaurūs tuo pačiu metu. Sakoma, jei vaikštant Norvegijos miške pamatysite kažką žybsint, gali būti, kad tai trolis jums mirktelėjo. Tikima, kad mažos suvenyrinės trolių statulėlės atneša laimę, be to, jų yra pagaminta tiek daug ir pačių įvairiausių, kad būtinai surasite sau patinkančią.

Vikingų statulėlės ir laivų modeliai. Vikingai buvo kariai, amatininkai ir prekybininkai, kilę iš Skandinavijos pakrančių. Jie garsėjo savo drąsa, sugebėjimais ir žiaurumu. Jų mitologija ir tradiciniai simboliai žavi daugelį. Vikingų statulėlės bei ilgųjų jų laivų, kuriais jie užkariaudavo naujas teritorijas ir gabendavo maistą bei vandenį atokiems Norvegijos kaimams, reprodukcijos yra itin populiarios suvenyrų parduotuvėse. Be to, vikingų ir skandinavų mitologijos simbolius galima rasti ant laimę nešančių pakabukų ir kitų juvelyrinių dirbinių.

Papuošalai iš alavo. Nuo romėnų laikų norvegai garsėjo dideliu talentu amatams. Įrankiai, vestuvių dovanos ir daugybė kitų dirbinių buvo ir vis dar tebėra gaminami iš alavo – šis tamsaus atspalvio metalas gali būti maišomas su variu pagal amatininko poreikius. Dirbiniai iš alavo yra labai populiarūs – lengvai galite rasti juvelyrinių dirbinių, dubenių, lėkščių, sagų, pagamintų iš šios medžiagos, ant kurios gali būti pavaizduoti kiti Norvegijos simboliai, pavyzdžiui, arkliai, senoviniai namai, medinės bažnyčios ir vikingų raštai.

nordic_knife-1068x712

Norvegiški peiliai. Norvegų gyvenimo būdas neatsiejamas nuo veiklos gryname ore – stipri meilė gamtai ir gyvūnijai yra didelė šios šalies vertybė. Galbūt tai yra viena iš priežasčių kodėl norvegiški peiliai išgarsėjo visame pasaulyje. Norvegiškų peilių rūšių esti pačių įvairiausių – vieni iš jų skirti grybautojams, kiti – medžiotojams. Be to, daugumos peilių rankenos yra išraižytos klasikiniais norvegiškais motyvais.

Megzti norvegiški drabužiai. Norvegijos mezginių tradicijos siekia 19-tą amžių, tačiau šiuo metu norvegiški mezginiai yra populiaresni nei bet kada anksčiau. Iš pradžių dominavo tik natūralių spalvų mezginių ir aksesuarų raštai, tačiau trečiajame dešimtmetyje pasirodė pirmieji dviejų spalvų modeliai – nenusibostanti klasika „Setesdal” ir „Fana”. Vėliau, 1953 metais naujas mezginių raštas sužavėjo visą pasaulį: tai Marius raštas. Norvegiškų raštai savo įvairove stebina ne vieną. Iš tiesų mezginių raštus labiausiai įkvėpė senoviniai išraižymai ir dekoratyvinė tapyba (norv. Rosemaling) ant kaimiškų namų ir ūkių durų ar rėmų.

Šokoladas. Jei mėgstate saldumynus, Norvegija yra tinkama vieta jums! Pieniškas šokoladas, tamsusis šokoladas, šokoladas su žemės riešutais, migdolais, razinomis … viso to apstu norvegiškose saldainių ir maisto parduotuvėse. Be to, sūrusis saldymedis (žinomas kaip assalmiakki) užima ypatingą vietą tarp saldumynų – šis skonis, kuris ypač vertinamas šiaurės šalyse, gali tapti staigmena kitiems, kai saldus saldymedžio skonis įgauna sūrumą, sukuriantį nuostabų derinį!

Rudasis sūris (norv. Brunost) ir sūrio peilis (norv. ostehøvel) – nieko labiau tradiciško Norvegijoje nėra už rudąjį sūrį. Brunost – tai karvės arba ožkos pieno sūris, turintis unikalų skonį. Gaminant šį sūrį, pienas, grietinėlė ir pieno išrūgos yra verdamos kelias valandas, kad susidarytų tiršta sūrio masė – šis procesas sūriui suteikia rudą spalvą ir jo neįprastą saldžiai sūrų skonį. Egzistuoja vienintelis tinkamas būdas atpjauti gabaliuką šio sūrio – naudojant norvegišką sūrio peilį! Norvego dailidės Thor Bjørklund 1920-aisiais išrasta ši priemonė padeda atpjauti skaniausias sūrio riekeles.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>