Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Kristiansandas: pietų Norvegijos sostinė

Kristiansand by night

Kristiansandas – miestas pietų Norvegijoje

Kristiansandas – miestas, savivaldybės ir grafystės centras pietų Norvegijoje, Vest-Agder grafystėje. Tai penktas pagal dydį miestas šalyje. Jo istorija iš tiesų ilga – turima duomenų, kad apgyvendinta ši teritorija buvo dar priešistoriniais laikais. 1996 m. buvo rastas gerai išsilaikęs moters skeletas, kuris tik įrodė, jog žmonės apylinkėse apsistojo gerokai anksčiau. Miestas pavadintas karaliaus Christiano IV garbei, kuris įkūrė jį dar 1641-aisiais metais. Antrasis pavadinimo elementas – sand – nuoroda į smėlėtą iškyšulį, ant kurio miestas ir buvo įkurdintas.

Kristiansande, kaip ir Lietuvoje, vasaros – šiltos, o žiemą štai tenka pakovoti su šaltuku. Na, o daugiau, sakysite? Kas šiame krašte tokio ypatingo esti? Pirmiausiai turėtume paminėti, kad kiekvienas kraštas Norvegijoje yra savaip ypatingas, o ką gi galima nuveikti Kristiansande, skaitykite toliau.

Ką pamatyti?

Fiskebrygga – tai senasis žuvų turgus miesto centre, šiaurės vakarų dalyje. Čia vis dar parduodamos žuvys, tačiau įsikūrę ir keletas jūros gėrybių restoranų. Vasarą vietiniai čia atplaukia su savo jachtomis arba valtimis. Puiki vieta suvalgyti ledų.

Christiansholm tvirtovė

Christiansholm tvirtovė

Christiansholm tvirtovėŠi maža tvirtovė buvo baigta statyti 1672 m. ir du šimtmečius buvo naudojama kariniams tikslams. Šiandien naudojama įvairioms visuomeninėms reikmėms kaip parodos ir kiti renginiai.

Christiansando katedra. Neogotikinio stiliaus, viena didžiausių katedrų Norvegijoje, įkurta pačiame miesto centre. Itin graži, todėl tikrai verta pamatyti.

Ką nuveikti?

Nardyti. Kristiansande galite gauti nardymo kursus, įrangą, pasirinkti naktinį nardymą, ekstremalų nardymą, nardymą neįgaliesiems.

Žvejoti. Ir kaip gi Norvegija be galimybės pažvejoti? Jeigu žvejosite upėse miesto ribose, turėsite įsigyti žvejybos leidimą. Upėse gausu lašišų ir upėtakių. Jeigu mėgstate žvejybą jūroje, Kristiansando ribose tai daryti – sąlygos iš tiesų puikios.

Klausytis muzikos. Kristiansande iš tiesų gausu muzikos festivalių. Vienas jų – Odderøya live – skirtas roko mėgėjams, ir vyksta jis gana keistai: susideda iš kelių skirtingų koncertų dienų birželį ir liepą. Sekantis – Palmesus – muzikos festivalis, vykstantis Bystranda paplūdimyje ankstyvą liepą. Måkeskrik – dar vienas kasmetinis, liepą vykstantis muzikos festivalis. Ir galiausiai – The Dark season ­- kasmetinis festivalis, vykstantis muzikiniame klube, ir skaidrinantis nuotaiką spalio mėnesį.

Ko paskanauti?

Kristiansande, žinoma, atrasite ir visame pasaulyje žinomą „Mc‘Donalds“ restoraną, tačiau rekomenduojame apsilankyti kitose maitinimo įstaigose.

Villa Marina – platus itališkų patiekalų pasirinkimas. Nors Italijos dvelksmas nėra tai, ko labiausiai trokštama būnant Norvegijoje, tačiau juk kiekvienam pagal skonį, tiesa?

Håndverkeren – restoranas, siūlantis tradicinį norvegišką maistą. Čia grojama gyva muzika, tad kas gali būti geriau!

Lotus grillbar – kinų maistas išsinešimui. Galime tik dar kartą pridurti: globalizacija.

Teisingumo vardan reikėtų pridurti, kad Kristiansande yra ir kur kas daugiau restoranų ir kavinių, tačiau pateikėme tik pačius labiausiai „biudžetinį“ variantą atitinkančius – Skandinavija negarsėja kaip žemų kainų regionas. Na, o jei norėtumėt sužinoti daugiau… siūlome nedvejoti, ir, sėdus į lėktuvą ar kitą transporto priemonę, apsilankyti šauniame Kristiansando mieste.

 

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>