Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Kūčių ir Kalėdų tradicijos Norvegijoje. Gal dubenėlį košės?

img_6737

Kaip įprasta Vakarų pasaulyje, pagrindiniai Kalėdų šventės Norvegijoje akcentai – papuošta Kalėdų eglutė, šventinė vakarienė su šeima ir keitimasis dovanomis. Iki šiol išlikusios senosios tradicijos – namų puošimas eglės šakomis, o kukurūzų ryšulys tradiciškai kabinamas lauke. Imbieriniais sausainiais Norvegijoje kūrybiškai puošiami langai ir Kalėdų eglutė.

Kūčių šventimas

Gruodžio 23-ioji Norvegijoje vadinama mažosiomis Kalėdomis. Daugelis tądien puošia eglutę, jei to nepadarė anksčiau. Kartais vaikams leidžiama išpakuoti vieną nedidelę dovanėlę, o kitos saugomos iki Kalėdų ryto. Kalėdų išvakarės („julaften“) – tai metas, kai patiekiamas pagrindinis Kalėdų patiekalas ir keičiamasi dovanomis. Rytą atsibudę vaikai randa kalėdinę kojinę, pilną saldainių. Kalėdų išvakarėse daugelis šeimų susirenka prie televizoriaus žiūrėti čekišką filmą „Trys pelenės norai“ (įgarsintą norvego Knuto Risano), vėliau visi žiūri „Kelionę link Kalėdų žvaigždės“ („Reisen til Julestjernen“ (1976)).

Daugelis šeimų eina į bažnyčią prieš vakarienę. Bažnyčioje apsilanko net tie, kurie įprastai ten nesilanko. Bažnyčios varpai simbolizuoja atostogų pradžią. Tai vadinama „ringe julen inn“ arba Kalėdų skambesiu. Kūčių vakarą  įprasta slėpti šluotas, nes tikima, kad raganos ir kitos piktosios dvasios bandys jas pavogti ir išskristi.

Kulinarinės tradicijos

nett_julebrus02_3465880a

Įdomu tai, kad košė tradiciškai buvo laikoma norvegų šventinės kulinarijos pagrindu, tad per Kalėdas patiekiama įvairių rūšių avižų ar miežių košė su rūgpieniu. Laikantis senųjų tradicijų, vienas dubenėlis košės buvo paliekamas „Nisenui“ – globojančiajai dvasiai. Panašios į nykštukus, šios dvasios lankydavosi sodybose ir dažnai vykdydavo Kalėdų Senelio funkcijas  – nešdavo dovanas („Julenissen“ – „Kalėdų būtybė“).

Intensyvų pasiruošimą Kalėdų šventei namuose pamažu keičia vakarėliai restoranuose ar išnuomotose patalpose su specialiai  užsakytu šventiniu maitinimu. Be to, alaus gamyba yra glaudžiai susijusi su pasiruošimu Kalėdoms ir dauguma Norvegijos alaus daryklų gamina tradicinį Kalėdinį alų, kuris yra tamsesnis, stipresnis ir kvapnesnis nei tradicinis norvegiškas šviesus alus. Alaus daryklos taip pat gamina gazuotus gėrimus, vadinamus „julebrus“. Pirmoji ir antroji Kalėdų diena (gruodžio 25 d. ir 26 d.) yra šventinės, todėl niekas nedirba. Gruodžio 25-oji įprastai laikoma šeimos švente. Kita vertus, gruodžio 26-ąją priimta pasikviesti artimų draugų ir suvalgyti visą likusį šventinį maistą. „Romjul – tai savaitė tarp Kūčių ir Naujųjų Metų. Šiomis dienomis draudžiama medžioti – nes vyrauja „Julefred“ (Kalėdinė taika).

2 Komentarai. Palikti komentarą

Kiek teko svesti Kaledas, ypatingai senesne karta, jie normaliai puosia egle ir vakare valgo vakariene. O ju tradicinis patiekalas yra specialiai paruosta aviena. Nes ir pries sventes, vykstanciose sventinese vakarienese, taip pat karaliauja aviena. O kosiu niekada neteko matyti. Ir jokiu tusciu leksciu neteko matyti.

Atsakyti
Laimonas
2017/01/04 22:16

Truputis daugiau apie tradicines norvegų kalėdinias vaišes.
Dabartinė Kalėdinė košė, Osle ir apylinkėse – stipriai virta ryžių košė su pienu, patiekiama pasirinktinai su prieskoniais: sviestu, cinamonu ir cukrumi.
Kiti tradiciniai kalėdiniai patiekalai. Ribbe – stora orkaitėje kepta šoninė (lašiniai su mėsingu sluoksniu) patiekiama su troškintais raugintais kopūstais, priedo spec.dešrelės. Kitas tradicinis patiekalas – pinnekjøt – avienos šonkauliukai. Taip pat keletas žuvies patiekalų: torsk – menkė, specialiu būdu kepta arba lutefisk – taipogi spec. būdu eilę dienų mirkyta rauge žuvis.
Be kalėdinio alaus, pasirinktinai, dar serviruojamas tradicinis norvegų stiprus alkoholinis gėrimas – akevitt, kurio pavadinimas kilęs iš lotynų: „givybės vanduo“ ir gaminamas iš bulvių.

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>