Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Laukinės gamtos parkai ir rezervatai Norvegijoje

polar-park

Poliarinis parkas ir Arkties laukinės gamtos centras

polarpark.no

Šis poliarinis parkas, įsikūręs Trumso apskrityje, yra šiauriausiai įsikūręs laukinių gyvūnų parkas pasaulyje. Parkas veikia nuo 1994 metų, o gyvūnus čia galima išvysti natūralioje jų aplinkoje.

Poliariniame parke galima išvysti Norvegijos didžiųjų plėšrūnų, tokių kaip, lokių, vilkų, lūšių  ir lapių, taip pat jų grobį, pavyzdžiui, elnių, briedžių, elnių ir muskusų. Šiame parke taip pat gyvena audinė ir ūdra. Kiekviena gyvūnų rūšis čia gali džiaugtis didelės teritorijos plotais. Čia vienam gyvūnui tenkanti teritorija yra didžiausia pasaulyje, lyginant su kitais laukinės gamtos parkais ir rezervatais. Poliariniame parke galima pasirinkti neįprastą pramogą – plėšriųjų gyvūnų maitinimą, juos lankant kartu su gidu. Atvykstantiems į šį parką rekomenduojama atsivežti žiūrovus, nes taip lengviau pastebėti mažiau aktyvius gyvūnus. Poliarinis parkas yra atviras (beveik) kasdien ištisus metus, o apsilankyti čia žiemą čia netgi labiau rekomenduojama. Šiuo metų laiku gyvūnai taip pat yra labiau aktyvūs dėl žemos aplinkos temperatūros. Daugelis žmonių pasirenka pasilikti keletą dienų, todėl parkas suteikia specialią automobilių aikštelę stovyklautojams. Be to, čia galima žvejoti upėje, kuri teka tiesiai per parką, o vėliau išsikepti sugautą laimikį.

Langedrag –  kalnų ūkis ir laukinės gamtos parkas

www.langedrag.no

Šis kalnų ūkis yra įsikūręs apie 1 000 metrų virš jūros lygio. Langedrag parke siekiama išsaugoti seniausias gyvūnų rūšis. Šiame rezervate yra apie 22 skirtingų gyvūnų ir paukščių rūšių –  iš viso maždaug 250 – tarp jų Norvegijos fiordų poniai, ožkos, muflonai, aukštikalnių galvijai, balandžiai,

vilkai, lūšys, šiaurės elniai, arktinės lapės, arkliai, jakai, vištos, antys, žąsys ir triušiai. Gyvūnų skaičius parke priklauso nuo sezono. Balandžių ir triušių skaičių ypač koreguoja plėšrieji paukščiai, lapės ir šermuonėliai. Rezervatas priima lankytojus ištisus metus.

Øvre Pasvik nacionalinis parkas

www.pasvik-inari.net

„Øvre Pasvik“ nacionalinis parkas buvo įkurtas 1970-aisiais. Nuo parko įkūrimo jo teritorija siekė 25 kv. m., tačiau 2003-asiais parko teritorija buvo išplėsta iki 29 kv. metrų. Šiame nacionaliniame parke dominuoja Sibiro taigos augmenija, auga paprastosios pušys, čia yra seklių ežerų ir pelkių. Įprastai medžiai čia sulaukia 300 – 400 metų amžiaus, o seniausias užregistruotas medis buvo 820 metų amžiaus. „Øvre Pasvik“ parke galima išvysti raudonųjų lapių, šermuonėlių, žebenkščių, audinių ir miškinių kiaunių. Rudieji lokiai, nors dažniau įsivaizduojami beklaidžiojantys Suomijos ar Vakarų Rusijos miškuose, šiaurinėje Norvegijoje prilyginami  mitiniams gyvūnams. Teigiama, kad nemažai klaidžiojančių rudųjų lokių galima išvysti  Norvegijos šiaurinėje dalyje, ypač „Øvre Pasvik“ nacionaliniame parke.

norvegu24

 

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>