Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Ledo viešbučiai: praleiskite naktį speigo apsuptyje

ledo viesbutis

Šiltas ledo viešbučio guolis.

Įsivaizduokite: aplinkui ledas ir sniegas, nosį kutena speigas, o Jūs saldžiai užmiegate. Ne, tai nėra scena iš „Palikti sniegynuose“ tipo filmų. Šis variantas daug mielesnis ir romantiškesnis. Tai – ledo viešbučiai. Pavadinimas itin tikslus, mat juose iš ledo ir sniego statomos lubos, sienos, netgi lovos ir kiti baldai!

Statinių iš ledo istorija prasidėjo dar 1740 metais Rusijoje, Sankt Peterburge. Tuometinės imperatorės Anos įsakymu pastatyti prabangūs ledo rūmai. Juose būta visko kaip ir tradiciniuose apartamentuose: nuo vertingų interjero detalių iki maistui skirtų indų.  Ir viskas – vien iš ledo! Vėliau, 1990 metais, du bičiuliai Par Granlund ir Yngve Bergqvist viename Švedijos miestelyje, lediniame eskimų namuke, įrengė meno galeriją. Metams bėgant, ji vis plėtėsi ir galiausiai tapo ledo viešbučiu.

Šiandien apsistoti ledo viešbučiuose galite šalyse, kuriose žiemos ypač ilgos ir gilios. Kasmet Kanados, Švedijos, Suomijos ir, žinoma, Norvegijos lediniai apartamentai sulaukia turistų iš viso pasaulio. Norvegai ledo viešbučių sezoną atidaro gruodžio – sausio mėnesiais. Viešbučiai stovi iki balandžio pabaigos, o tada tiesiog ištirpsta. Atėjus kitai žiemai, jie statomi iš naujo. Be atšiaurių oro sąlygų – didelės minusinės temperatūros ir geliančio vėjo – viešbučiai vargiai išstovėtų net 4 mėnesius. Tad Norvegijos speigas šiuo atveju ypač naudingas.

Neverta bijoti, jog ledo viešbutyje sušalsite iki kaulų. Juose duodami itin šilti miegmaišiai, viešbučių savininkai parūpina storų kailinių. Be to, temperatūra viduje būna kur kas aukštesnė nei išorėje. Tarkime, lauke spaudžiant -15 °C šaltukui, patalpose vyrauja apie 0 °C laipsnių. Jei visgi jausite vėsumą, tiesiog nukeliaukite į ledo viešbučio barą ar restoraną. Čia Jus sušildys garuojantys gėrimai. O išalkusieji galės pasmaguriauti iš ledinių indų. Šias ir dar daugiau pramogų Norvegijoje siūlo du ledo viešbučiai:

● Kirkeneso (norv. Kirkenes) viešbutis. Ši poilsio vietelė įkuriama netoli Rusijos sienos. Kasmet nuo 2006-ųjų čia statomi lediniai apartamentai, leidžiantys mėgautis patogiu šaltuku. Pats viešbutis sudaromas iš sniego ir ledo, o štai lovos atgabenamos tradicinės. Be to, šalia viešbučio įsikūręs apšildomas Lawo restoranas. Ledinės viešbučio durys atveriamos apie gruodžio 20 dieną.

● Sorrisniva Igloo viešbutis Altoje (norv. Alta). Norvegijos šiaurėje įsikūręs viešbutis taipogi atstatomas kasmet. Turistus čia pasitinka ledinės lovos ir nedidelis šaltukas. Patalpų temperatūra kartais nukrenta iki -7 °C laipsnių. Todėl siūloma atkeliauti su šalčiui nepralaidžiais drabužiais. Storų miegmaišių ir elnio odos Jūsų guoliams parūpins šeimininkai. Be to, viešbučio tradicinėje, šiltojoje dalyje įrengta sauna, tad sušilti bus kur. Viešbutis atidaromas sausio pradžioje.

Daugiau informacijos norvegų ir anglų kalba rasite: http://www.sorrisniva.no/ bei http://kirkenessnowhotel.com/nor/ Papasakokite, gal yra tekę čia būti? Ar dar tik planuosite kelionę?

norvegu kalbos kursai

2 Komentarai. Palikti komentarą

Sveiki,

Altoje yra unikalus Ledo viesbutis ir jame miegoti yra tikrai salta ir nejauku. Kirkenese yra Sniego viesbutis, turintis dvigubai siltesne temperatura bei geresne garso izoliacija. Beje salia Kirkeneso sniego viesbucio yra ne tik Lavvo restoranelis, bet ir didelis jaukus, siltas restoranas su relax zona, sauna ir dusais. Taip pat prie pat viesbucio yra sveicarisko tipo nameliai, kuriuose miega sveciai nenorintys pasilikti nakciai sniege :)

Atsakyti
Rūta Norvegu24
2014/08/26 09:52

Sveiki, Aiste,

ačiū už pasidalinimą įspūdžiais! :)

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>