Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Lengvatos elektromobiliams Norvegijoje – tik laikinai

maxresdefault

Norvegijoje, turinčioje 5,1 milijoną gyventojų, elektromobilių skaičius tenkantis vienam gyventojui yra didžiausias visame pasaulyje. Konkrečiau kalbant, kas penktas automobilis parduotas Norvegijoje šiais metais buvo elektromobilis, o tai sudarė trečdalį pernai visoje Europoje parduotų elektromobilių. Šios šalies gyventojai įsitikinę, kad elektromobiliai puikiai tinka kasdieniam susisiekimui, jie pasižymi energetiniu efektyvumu ir nekelia triukšmo. Aiškiai apibrėžusi savo tikslus sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių išmetamųjų dujų kiekį Norvegijos vyriausybė yra pasiryžusi dar labiau padidinti elektromobilių, kurie šiuo metu sudaro du procentus visų šalies automobilių,  kiekį.

Dosnios privilegijos elektromobilių vairuotojams

Norvegija yra puikus pavyzdys kaip elektromobiliai gali būti veiksmingai integruojami ypač konkurencingoje automobilių rinkoje. Juolab, situacija šioje šalyje yra nepaprastai palanki elektromobiliams, mat 100 proc. elektros energijos šioje šalyje gaunama iš hidroelektrinių. Siekdama paskatinti elektromobilių pardavimus, Norvegijos vyriausybė šių automobilių vartotojams suteikė daug privilegijų, kaip antai nemokamą parkavimąsi, nemokamus ypač greito baterijų įkrovimo punktus, galimybę važiuoti autobuso linijomis bei nemokamą galimybę persikelti keltais, kurie yra laikomi nacionaline kelių sistemos dalimi. Užvis didžiausia paskata vairuotojams, svarstantiems apie elektromobilio įsigijimą, yra ta, kad šiems automobiliams nėra taikomi jokie transporto priemonės mokesčiai, kaip antai registracijos mokestis ir PVM. Norvegijos vyriausybės nutarimu šie mokesčiai buvo sumažinti elektromobiliams, tačiau liko galioti kitiems automobiliams. Akivaizdu, kad šalyje, kur mokesčiai gali padvigubinti ar net patrigubinti automobilio kainą, toks vyriausybės sprendimas nulėmė milžinišką perversmą automobilių rinkoje ir kardinaliai pakeitė vartotojų elgseną ir požiūrį į elektromobilius.

Lengvatos elektromobiliams Norvegijoje – tik laikinai

Vis dėlto, dvejojantieji dėl elektromobilio įsigijimo vieną iš pagrindinių savo dvejonių priežasčių įvardina ribotą elektromobilių pasirinkimą ir kainą. Šiuo metu populiariausi elektromobiliai Norvegijoje yra Nissan LEAF, Volkswagen Golf ir amerikietiškojo Tesla modelis S. Norvegijos parlamentas nusprendė, kad mokesčių lengvatos, taikomos elektromobiliams, galios kol elektromobilių skaičius šalyje pasieks 50 tūkstančių arba iki 2017-ųjų, jei pageidautinas elektromobilių kiekis nebus pasiektas anksčiau. Tikimasi, kad elektromobilių įsigijimui taikomų lengvatų dėka šių automobilių  rinka Norvegijoje toliau sėkmingai augs. Vis dėlto, ilgainiui šios elektromobilių vairuotojams skiriamos privilegijos, bus palaipsniui mažinamos. Manoma, kad pirmiausia bus imtasi panaikinti elektromobiliams taikomas privilegijas važiuoti autobusų juosta, nes dėl šio leidimo jaučiama viešojo transporto sistemos apkrova. Nekyla abejonių, kad daugiausia nepatogumų pirkėjams sukels elektromobiliams taikomos PVM lengvatos panaikinimas, mat 25 000 eurų kainuojančio automobilio vertė pakils 6 250 eurų, o potencialiems pirkėjams tai gali būti pakankamai skausmingas kainos prieaugis.

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>