Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Magiška Norvegijos gamta

2014- 04- 02

Fakta om Norge šiandieną jums papasakosime apie tai, kuo didžiuojasi norvegai – nuostabia gamta. Išgirsite apie dvi bene gražiausiomis laikomas vietas.

Preikestolen – Sakyklos uola

Greičiausiai esate matę kelioninius atvirukus, kuriuose ant didžiulės uolos krašto sėdi ir kojomis mataruoja drąsiausi turistai.

Sakylos uola


Beveik lygus Sakyklos uolos paviršius, sudarantis kone taisyklingą kvadrato formą, itin traukia smalsuolius, ieškančius ekstremalių pojūčių. Manoma, jog seniau ši neįprasta uola buvo naudota pagoniškiems ritualams.

Pastaraisiais metais ji tapo tokia populiari, kad beveik tenka brautis pro turistų minią, norint nusifotografuoti kvapą gniaužiančiame aukštyje. Be to, šią vietą mėgsta ir ekstremalių akimirkų beieškantys parašiutininkai. Norint pasiekti Sakyklos uolą, tenka pėsčiomis įveikti kelių valandų kelią uolėtomis apylinkėmis.

Geirangerio fiordas

Neretai laikomas gražiausiu Norvegijoje.Norint išvysti tiesiog kvapą gniaužiančių vaizdus, reikia leistis į kelionę keltu, plaukiančiu išilgai apie 20 km nusidriekusiu Geirangerio fiordu.Plaukiant šiuo maršrutu vos spėji dairytis į šalis – stačiose uolėtose pakrantėse srūva gausybė krioklių, iš kurių bene įspūdingiausias yra pramintas “Septynių seserų” vardu.

Pasak legendos, kartą vikingas išvykęs į pasaulį ieškoti sau žmonos sutiko septynias gražuoles seseris. Susikrimtęs ir negalėdamas pasirinkti, kuri jam labiausiai tiktų į žmonas, vikingas ilgainiui sustingo ir virto kriokliu, taip pat ir visos seserys – tik priešingame fiordo krante. Štai kokia graži vikingų laikų meilės istorija.

Geirangerio fiordas

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>