Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Mokesčių nuskaitymas – būsto paskola

2014- 04- 17

norvegijos kronos

Ar žinote, kad turintieji būsto paskolas Norvegijoje moka mažesnį pajamų mokestį?

Mokestį galite sumažinti atimant būsto paskolos palūkanas (rente) iš pajamų.

Ne paslaptis, kad turintys būto paskolą banke gali gauti nemažą mokesčių lengvatą atlikdami mokesčių deklaravimą (selvangivelse). Tokiu būdu galite susigrąžinti ne vieną tūkstantį kronų ir nereikės jokių tarpininkaujančių agentūrų / firmų pagalbos.

Visas mėnesio palūkanų išmokas, išmokėtas per metus, galite įvesti savo mokesčių deklaracijoje prie punkto  3.3/4.8 Renter, gjeld, andre kapitalkostnader og fradrag. Tokiu atveju mokesčių lengvata siekia 28 proc. , o tai reiškia, kad per metus galite susigrąžinti ne vieną ir ne du tūkstančius kronų.

Daugeliui dirbančiųjų tai didžiausia galima mokesčių lengvata.

Paprastai duomenys apie mūsų mokėjimus yra pervedami automatiškai iš banko tiesiogiai mokesčių inspekcijai (Skatteetaten). Tačiau mes visada turėtume patikrinti ar duomenys buvo tinkamai suvesti. Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už duomenų tikslumą savo mokesčių deklaracijoje.

Teisingą ir galutinę sumą galima rasti metinėje ataskaitoje – årsoppgave, kurią bankas turi Jums atsiųsti metų pradžioje. Årsoppgave rasite ir bendrą sumokėtų palūkanų sumą (sum fradragsberettigede renter), kuri turi būti nurodyta 3.3.1 punkte bei mūsų paskolos sumą (sum fradragsberettiget gjeld), kuri turi sutapti su suma nurodyta 4.8.1 punkte mokesčių deklaracijoje.

Ką daryti, jeigu paskolos gavėjų yra du?

Labai dažnai atvejis, kai mokesčių inspekcija deklaracijoje automatiškai įveda būsto paskolos sumą tik vienam iš paskolos mokėtojų.  Jeigu abu banke esate nurodyti kaip paskolos mokėtojai, tai abu turite teisę į mokesčių lengvatas.

Sugyventiniai mokesčių deklaravimo metu turi mokėti pusę (50 proc.) paskolos sumos ir tos dalies  palūkanas. Kartais mokesčių inspekcija automatiškai įtraukia tik vieną sugyventinį kaip atsakingą asmenį už paskolos grąžinimą. Tokiu atveju Jūs turėtumėte tai ištaisyti 3.3.1/4.8.1 mokesčių deklaracijos punktuose.

Sutuoktiniai, pagal įstatymą, gali dalintis mokesčių lengvata tarpusavyje bet kokiu santykiu/procentu.

1 Komentaras. Palikti komentarą

Dėkoju už naudingą straipsnį, mes kaip tik svarstom imti paskolą!

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>