Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Moksleivių užklasinė veikla Norvegijoje

moksleiviai

Skambučiui nuskambėjus ir pasibaigus pamokoms, Norvegijoje tai nebūtinai reiškia, kad laikas eiti namo. Daugeliui moksleivių tai laikas, kai linksmybės ir įdomus laiko leidimas tik prasideda! Užklasinę veiklą ir klubus organizuoja mokyklos ir jais galima užsiimti visiems moksleiviams, tačiau šiuos užsiėmimus aktyviausiai lanko jaunesniųjų ir vyresniųjų klasių moksleiviai.

Dėmesys specialių poreikių turintiems vaikams

Visos savivaldybės turi pasiūlyti priešpamokinių ir popamokinių užsiėmimų programą vaikams nuo pirmos iki ketvirtos klasės bei specialiųjų poreikių turintiems vaikams nuo pirmos iki septintos

klasės. Tai reiškia, kad vaikai gali ateiti į mokyklą prieš pamokas ir ilgiau pasilikti joms pasibaigus, kol jų tėvai dirba. Priešpamokinė ir popamokinė veikla apima žaidimus, kultūrinežius ir edukacinius užsiėmimus, pritaikytus atsižvelgiant į vaikų amžių ir interesus. Priešpamokinė ir popamokinė programa taip pat yra skirta lavinti vaikų su negalia vystymąsi. Savivaldybės gali prašyti, kad tėvai padengtų išlaidas ir imti mokestį už priešpamokines bei popamokines veiklas. Tokio mokesčio dydis skirtingose savivaldybėse gali skirtis. Patariama kreiptis į vietos savivaldybę ir išsiaiškinti, kiek tiksliai kainuoja priešpamokiniai ir popamokiniai moksleivių užsiėmimai ir kokiu laiku jie yra organizuojami.

Sporto užsiėmimai

Norvegijos vaikai ir šeimos dalyvauja sporto ir aktyviose veiklose atvirame lauke ištisus metus. Trys iš keturių Norvegijos vaikų reguliariai dalyvauja sportinėje veikloje arba priklauso tam tikram sporto klubui. Futbolas ir lengvoji atletika yra populiariausios moksleivių sporto rūšys. Sportinė veikla yra labai populiari ir kartais gali būti rengiami išbandymai, kad moksleivis taptų sporto komandos dalimi. Kai kurios mokyklos turi daugybę sportinių komandų, atsižvelgiant į susidomėjusių moksleivių skaičių. Krepšinis, futbolas, beisbolas ir ledo ritulys dažniausiai yra populiariausios berniukų sporto šakos. Moksleivės noriai užsiima žolės rieduliu, futbolu ir tenisu. Mokyklose organizuojami sporto būreliai, atsižvelgiant į susidomėjusių moksleivių skaičių  ir mokyklos biudžetą.

Platus pasirinkimas

Sportas nėra vienintelė siūloma užklasinė veikla. Moksleiviai gali įsitraukti į būrelius pagal tai, kas juos domina, pvz., užsienio kalbų, muzikos, šokio, dramos arba šachmatų būrelius. Vaikai čia taip pat gali užsirašyti į kovos menų pamokas, jie tampa skautais arba prisijungia prie savo mokyklos muzikinės grupės arba choro. Dalyvaudami užklasinėje veikloje moksleiviai neabejotinai susiranda draugų ir įgyja pasitikėjimo savimi. Užklasinė veikla moksleiviams suteikia galimybę atrasti naujų interesų ir plėtoti intelektinius, fizinius ir kūrybinius gebėjimus.

Savanoriavimas

Moksleiviai kviečiami ne tik užsiimti sportine veikla, bet ir savanoriauti. Jie kviečiami savanoriauti vietos ir valstybinėse organizacijose. Moksleiviai gali savanoriauti benamių prieglaudose ar senelių slaugos namuose. Norvegijoje priimta manyti, kad savanoriavimas skatina pilietiškos asmenybės formavimąsi.

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>