Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Neišverčiami norvegiški žodžiai (1 dalis)

norway

Norvegų kalboje yra žodžių, kuriuos išversti pažodžiui yra labai sunku, o kartais tiesiog neįmanoma. Pateikiame sąrašą įdomesnių norvegiškų žodžių.

Uting

Tiesiogiai išvertus, „uting“ reiškia „ne daiktas“. Perkeltine prasme tai įprastai nurodo blogą įprotį ar tradiciją, kurių gali būti aptinkama daugybė. Pavyzdžiui, mobilaus telefono suskambėjimas bažnyčioje puikiai iliustruoja „uting“ reikšmę.

Innlevelse

„Innlevelse“ reiškia įsijautimą į vaidmenį. Geras „innlevelse“reiškia, kad filmavimo aikštelėje ar scenoje aktorius užmiršta save ir tampa personažu, visiškai įsijausdamas į personažo gyvenimą.

Harry

„Harry“ reiškia blogą skonį, nežinojimą ir visa, kas nėra autentiška.

Ildsjel

Ar savo mieste pažįstate žmogų, kuris padeda benamių prieglaudoje, organizuoja bendruomenės renginiusir rūpinais paauglių užimtumu už tai nereikalaudamas nei cento? Būtent šie žmonės vadinami „ildsjel“ – pažodžiui išvertus tai reiškia „degančiąsielą“. Teigiama, kad šie idėjiniai žmonės sudaro Norvegijos pilietinės visuomenės pagrindą.Jie yratokie svarbūs, kad „metų ildsjel“ apdovanojimų ceremonija prilygsta dideliems sportoapdovanojimams.

Attpåklatt

Norvegai turi atskirą terminą, apibūdinanti vaiką, kuris gimė gerokai vėliau nei jo broliai ar seserys. Pavyzdžiui, Džimas, einantis į pirmą klasę, turi du brolius, kurie jau studijuoja universitete. Šios trijulės tėvai yra tie patys. Užauginę du ar tris vaikus, tėvai gali lengviau atsipūsti, daugiau laiko skirti sau ir nusprendžia susilaukti dar vienos atžalos. Šis pagrandukas įprastai yra ypač mylimas ir lepinamas tėvų bei vyresnių brolių ar seserų.

Tropenatt

Šiltas oras yra gana retas malonumas šiaurės šalyse. Net vasarą, kai dienos temperatūra pietinėje šalies dalyje lengvai pasiekia 25 °C, norintiems pabūti gryname ore naktį, patariama pasiimti megztinį. Naktį lauko termometro stulpelis čia krenta gana greitai. Retais atvejais (panašiai kaip praėjusią vasarą, kai daugelis skundėsi dėl perkaitimo) Norvegijoje pasitaiko „tropenatt“ –  tropinių naktų. Pagal mokslinį apibrėžimą termometro stulpelis visą tropinę naktį (nuo 20:00 valandos vakaro iki 8:00 valandos ryto) laikosi aukščiau 20 ° C.

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>