Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Norvegai Sekmines švenčia 2 dienas

2014- 06- 08

sekmines norvegijoje, pinsedag

Birželio 8-oji yra Sekminių – Šventosios Dvasios nužengimo į žemę diena. Krikščionybėje laikoma, kad iki nužengimo Šventoji Dvasia apsigyvendavo tik išrinktuosiuose, o po nužengimo tapo prieinama kiekvienam tikinčiajam. Kartu tai yra ir Bažnyčios gimtadienis, nes tą dieną Šventoji Dvasia aplankė apaštalus, suteikė jiems stiprybės, kad jie keliautų ir skelbtų Jėzaus mokymą

Sekminės Norvegijoje minimos dvi dienas: sekmadienį Første pinsedag ir pirmadienį Andre pinsedag. Pastaroji diena yra valstybinė šventė, tad jos metu ilsimasi. Sekminės švenčiamos praėjus 7 savaitėms po Velykų, o jų pavadinimas pinsedag kyla iš graikiško žodžio pentekoste, reiškiančio 50 – pirmadienį bus praėję tiek dienų po Kristaus prisikėlimo iš numirusiųjų.

Norvegijoje keletas krikščioniškų švenčių yra valstybinės šventės. Be lietuviams įprastų Kalėdų bei Velykų dar minimos šios šventės:

  • Didysis ketvirtadienis – Skjærtorsdag. Paskutinės vakarienės paminėjimo diena, švenčiama paskutinį ketvirtadienį prieš Velykas.
  • Didysis penktadienis – Langfredag. Kristaus kančios ir mirties paminėjimo diena, minima paskutinį penktadienį prieš Velykas.
  • Šeštinės – Kristi himmelfartsdag. Kristaus žengimo į dangų šventė. Minima praėjus 39-ioms dienoms po Velykų.

 

manonorvegu-625-120v2

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>