Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Norvegijos simboliai

2014- 04- 02

Sužinokime apie Norvegijos simbolius, ne tik tuos oficialiuosius, bet ir istorinius:

1. Svarbiausias Norvegijos simbolis, be abejonės, yra jų vėliava. Tai  – raudoname fone besipuikuojantis tamsiai mėlynas “skandinaviškas kryžius” baltomis fimbromis. Raudona, balta ir mėlyna spalvų kombinacija laikoma Norvegijos demokratijos simboliais.

Norvegijos veliava


2. Norvegijos simboliu laikomi ir briedžiai. Atokesnėse sodybose gyvenančius norvegus rytais neretai žadina briedžio snukio stuktelėjimas į langą. Taip, net šiais laikais Norvegijoje apstu laukinės gamtos.

Briedziai

Taip pat, nepamirškime ir dar vienų Norvegijos “ambasadorių”, nuo seno norvegai tikėjo mažų plaukuotų žmogučių su ilga ir stora nosimi egzistavimu. Iki šių dienų jie žinomi trolių vardu. Troliai (norvegiškai troll) – skandinavų mitologinės būtybės, dažnai sutinkamos pasakose, legendose, jie populiarūs ir šių laikų fantastinėje literatūroje bei vizualiniame mene. Jie vaizduojami žmogaus pavidalo, dideli, bjaurūs, labai seni. Troliai gyvena vieniši kalnų urvuose, miškų tankmėje. Jie nepakenčia saulės šviesos. Troliai, ko gero, labiausiai paplitusi prekė suvenyrų parduotuvėse, kurią iš Norvegijos savo namiškiams ir draugams vežasi viso pasaulio turistai.

Norvegijos troliai

3. Na ir trečiasis objektas, daugelių laikomas Norvegijos simboliu, yra turistų dėmesį ypač traukiantis grakštus drakono galvos kyliu papuoštas Oseberg laivas, nuo jo atradimo 1904 metais tapęs ne tik “vikingų sostinės” Oslo, bet ir visos Norvegijos simboliu.

Oseberg laivas

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>