Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Norvegijos sporto žvaigždės, kas jos?

skking

Norvegija garsėja ne tik įspūdinga gamta, bet ir įspūdingais sportininkų, kurių pasirodymai kaskart užgniaužia kvapą, rezultatais. Štai keletas garsiausių Norvegijos sporto žvaigždžių.

Peteris Nortugas (norv. Petter Northug, g. 1986 m. sausio 6 d., Mosvike, Norvegija) yra Norvegijos lygumų slidininkas ir du kart olimpinis čempionas. Jis turi iškovojęs 13 pasaulio čempionato aukso medalių ir 2 žiemos olimpinių žaidynių aukso medalius. Iš viso jo kolekcijoje yra 20 medalių (2 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos medalis, iškovotas olimpinėse žaidynėse bei 13 aukso ir 3 sidabro medaliai, iškovoti pasaulio slidinėjimo čempionate). Petter Northug taip pat muša rekordus, skaičiuojant „Tour de Ski“ laimėjimus – vaikinas yra laimėjęs 13 medalių. Be to, P. Nortugas  yra laimėjęs devintąjį aukso medalį šiaurės šalių slidinėjimo čempionato 4 x 10 km estafetėje, vykusioje Val di Fiemme, jis tapo geriausiu pasaulio slidininku. 2015 m. pasaulio slidinėjimo čempionate jis laimėjo keturis aukso medalius.

norway_sportsmen

Ole Einaras Bjorndalenas (norv. Ole Einar Bjørndalen, g. 1974 m. sausio 27 d., Dramene, Norvegija) – norvegų biatlonininkas, aštuoniskart olimpinis ir daugkartinis pasaulio čempionas. Bjørndalenas yra daugiausiai žiemos olimpinėse žaidynėse medalių (13) laimėjęs sportininkas. Bjørndalenas yra jau laimėjęs 95 pasaulio taurės etapus (94 biatlono ir 1 slidinėjimo). Tai yra daugiausiai asmeninių rungčių pasaulio taurės etapuose laimėjęs sportininkas. Švedijos kalnų slidininkas Ingemarkas Stenmarkas yra laimėjęs 86 etapus.

Magnusas Oenas Karlsenas (norv. Magnus Øen Carlsen; g. 1990 m. lapkričio 30 d. Tionsberge, pietų Norvegija) – norvegų šachmatininkas. Pasaulio čempionu tapo 2013 m. lapkričio 22 d. Čenajuje vykusiame pasaulio šachmatų čempionato mače įveikęs Višvanataną Anandą. Šachmatų pasaulyje į M. Karlseną buvo atkreiptas dėmesys po jo pergalės 2004 m. Koruso šachmatų turnyro C grupėje. Už šią pergalę jam buvo suteiktas pirmas didmeistrio balas. Pažymėtina jo pergalė paskutiniame rate, kai aukodamas figūras užmatavo Ernstą Sipkę. Ši M. Karlseno pergalė paskatino Liubomirą Kavaleką patalpinti straipsnį „Vašington Post“ pavadinimu „Šachmatų Mocartas“. Sekantį didmeistrio balą jis įvykdė 2004 m. Maskvos Aerofloto atvirajame turnyre. 2004 m. kovo mėnesį  Reikjaviko žaibo turnyre įveikė buvusį pasaulio čempioną A. Karpovą. Šis turnyras vyko dieną prieš greitųjų šachmatų atkrentamąjį turnyrą, kur jau pirmajame rate teko susitikti su tuomet aukščiausiąjį reitingą turinčiu Gariu Kasparovu. Pirmąją partiją Magnusas baigė lygiosiomis, o antrojoje 32 ėjime teko nusileisti ir iškristi iš turnyro.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>