Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Norvegijos tropinių augalų sala „Flor og Fjære“

Flor_og_Fjare1

Norvegijos tropinių augalų sala „Flor og Fjære“ lankytojus stebina žmogaus sukurtais tropiniais sodais, esantys Sør-Hidle saloje. Šie tropiniai sodai ir saloje įsikūręs restoranas tapo atviri visuomenei dar 1995 metais. Salos soduose auga įvairūs egzotiniai augalai, atvežti iš viso pasaulio. Ekskursijos čia vyksta du kartus per dieną. Flor og Fjære saloje kasmet apsilanko apie 30 000 lankytojų per penkis sezono mėnesius. Saloje vyksta daug verslo renginių, pavyzdžiui, Norvegijos šachmatų turnyras. Beje, šioje saloje savo 70-ąjį gimtadienį atšventė Norvegijos karalienė Sonja.

Istorija

1965 metais Aasmundas ir Else Marie Bryn įsigijo ūkio sodybą šiaurinėje „Flor og Fjære“ salos dalyje, o jų sūnus Olavas Bryn savo šeimos valdas atvėrė plačiajai visuomenei. Aasmundas persikėlė į salą dėl savo prastos sveikatos, o jo sveikatai ėmus gėrėti, jis čia ėmė puoselėti sodą. Aasmundas pasodino pušų, juosiančių jo sodą, mat jos turėjo apsaugoti jo augalus nuo vėjo, kuris būdingas šio regiono fiordams. Ilgainiui pradėtos organizuoti ekskursijos po saloje esančius sodus ir čia buvo įkurtas restoranas.

Flor_og_Fjare2

Unikalus sodas

Šiuo metu sala priklauso Aasmundo sūnui Olavui Brynui, kuris kasmet atrenka ir sodina naujus egzotiškus augalus bei perkuria šį tropinių augalų sodą. Jis nuolat išbando ir sodina naujus augalus, norėdamas išsiaiškinti, kaip jie prisitaiko prie šiaurinio klimato. Žiemos sezoną Olavas Brynas praleidžia kurdamas naujas augalų kombinacijas, ieškodamas naujų augalų rūšių ir neišbandytų augmenijos variacijų. Paklaustas apie tai, kas įkvepia jo kūrybą ir naujų spalvų ieškojimą, Olavas Brynas atsako, kad „jo įkvėpimas yra vaivorykštė“. Iš pažiūros šis jo atsakymas primena pokštą, tačiau jame yra daugiau nei krislas tiesos. Apžvelgę sodus, salos lankytojai apsilanko restorane, kurio valgiaraštį kuria virtuvės šefas Andre Mulder.

Ekskursijos į salą

„Flor og Fjære“ sala yra atvira visuomenei nuo pirmadienio iki šeštadienio per visą turizmo sezoną nuo gegužės pradžios iki rugsėjo pabaigos. Ekskursijos rengiamos du kartus per dieną, viena iš jų per pietus, o kita – po vakarienės. Norintieji aplankyti tropinių augalų salą „Flor og Fjære“, laivu išvyksta iš Skagenkaieno, esančio Stavangerio mieste. 20 minučių trukmės kelionė laivu neprailgsta, nes galima grožėtis puikiais fiordų vaizdais. Apsilankymas šioje unikalioje Norvegijos saloje įprastai užtrunka apie 5 valandas nuo atvykimo į salą iki išvykimo į Skagenkaieną.

Daugiau informacijos: https://florogfjare.no

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>